iPhone'unuzu çok çeşitli sebeplerden etkinleştiremiyor olabilirsiniz bunlar sim yok veya geçersiz sim hatası, etkinleştirme kilidi veya darbe kaynaklı anakart sorunlarından dolayı ortaya çıkabilir.

 

iPhone etkinleştirilemiyor hatası genelde iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPHone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve günümüzün en güçlü iPhone telefonu olan iPhone 11 Pro Max cihazlarında karşımıza çıkan bir durumdur.

 

Özellikle iPhone X'ten sonra geçilen çift katmanlı anakart yapısından dolayı tamiri çok zor olan bu işlemi CepteTamir güvencesiyle 2 yıl garantili olarak yapabilirsiniz.

 

Sim Yok veya Geçersiz Sim Hatası

 

 • Bu hatayı gördüğünüzde öncelikle etkin durumda bir sim karta sahip olduğunuzdan emin olun.
 • iPhone veya iPad'i en güncel sürüme güncelleyin.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.
 • Ayarlar-Genel-Hakkında kısmına gidip operatör ayarları için güncelleme olup olmadığını kontrol edin, güncelleme varsa "tamam" veya "güncelle" şeklinde bir mesaj göreceksiniz.
 • Sim kartınızı cihazınızdan çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Unutmayın orijinal parçalarla yapılmayan tamirler bu tarz aksamların bozulmasına, ve sim kart gibi bileşenlerin yerine tam oturmamasına sebep olabilir.
 • Başka bir sim kart kullanmayı deneyin eğer böyle bir imkanınız yoksa operatörünüzden yeni sim kart talep edebilirsiniz.

 

Bu noktada sorununuz çözülmüşse cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak eğer sorun devam ediyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tüm bu adımları izledikten sonra etkinleştirme sırasında bir Apple kimliği ile giriş yapmanız istenebilir.

 

Apple Cihazınız için Etkinleştirme Kilidi

 

Etkinleştrme kilidi Apple ürünlerinizin kaybolması veya çalınması durumunda başka kişiler tarafından kullanılmaması için çalışan bir sistemdir.

 

Apple markalı cihazlarınız için cihazımı bul özelliğini açarsanız eğer etkinleştirme kilidini de tetiklemiş olursunuz.

 

Etkinleştirme kilidi sayesinde cihazınızdaki veriler başka kişiler tarafından görüntülenemeyecek şekilde cihazınızda durmaya devam ederken cihazın kullanılması da engellenmiş olur.

 

Cihazınızı uzaktan silmeniz durumunda da etkinleştirme kilidi başkalarının cihazınızı aktifleştirmesini durdurmaya devam edebilir bu yüzden Apple parolanızı unutmamak ve aygıtımı bul özelliğini aktif olarak kullanmak çok önemlidir.

 

Yukarıdaki tüm bilgilerden sonra bile hala sorun çözülmediyse aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 

 • iOS Aygıtını Etkinleştirme ifadesinin yanındaki kutu yeşil değilse iPhone'unuzu etkinleştirmeyi daha sonra deneyin.
 • iPhone'unuzu etkinleştirirken parolanızı girmeniz istenirse parolayı girin.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.
 • Hücresel veri yerine güvenilir bir wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.

 

Etkinleştirme işlemlerini yapamıyorsanız bir de iTunes aracılığıyla bu işlemleri yapabilirsiniz.

 

iTunes Aracılığıyla Etkinleştirme

 

 • Öncelikle iTunes uygulamasının en son sürüme sahip olduğundan emin olun.
 • iPhone'unuzu iTunes aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
 • iTunes'un cihazınızı tanıyıp etkinleştirmesini bekleyin.

 

Eğer iTunes'da "Yeni Olarak Ayarla" veya "Yedekten Geri Yükle" seçeneği görüntüleniyorsa iTunes, iPhone'unuzu etkinleştirmiş demektir. iTunes'da SIM kartın uyumlu olmadığını söyleyen bir hata alırsanız operatörünüze başvurun.

 

Yeni bir sim kart aldıysanız ve sorun çözülmediyse cihazınızda mekanik anakart arızası meydana gelmiş olabilir. CepteTamir uzman ve profesyonel teknisyenleri ile Türkiye'nin en hızlı ve güvenilir servisinde sizlere hizmet vermeyi bekliyor.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
 2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
 3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
 4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
 5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
 6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
 7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz. Batarya değişim işlemlerinde 6 ay, A kalite ekran değişim işlemlerinde 1 yıl, orijinal ekran ve diğer tüm tamir işlemlerinde ise 2 yıl garanti sağlamaktayız.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızın servisimiz haricinde başka bir yerde açılmaması ve parça değişimi yapılmamasıdır.

 

Telefonunuzun marka ve model seçimini yaparak tamir talep formu oluşturmak için tıklayın.


Tamir işlemleriniz için WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilir, müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum