Face ID sorunu karşısında iPhone X kullanıcıları ne gibi durumlarla karşılaşacak?

 

iPhone X, Face ID sayesinde güvenlik konusunda oldukça yüksek bir koruma sağlamaktadır. Telefon kilitleme ve kimlik doğrulama, FaceID ile yüz okuyarak oldukça güvenli şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Face ID 30.000’in üzerinde görünmez noktayı detaylı şekilde analiz edebilmektedir.

 

iPhone X’lerde donanımdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle Face ID sorunu oluşmakta ve iPhone X Face ID bazı telefonlarda çalışmamaktadır.

 

Kullanıcılar bu problemin iOS 11.2 güncellemesinden sonra ortaya çıktığını söylemektedir. iPhone X Face ID sorununun donanımsal bir problem olduğu, cihazların yetkili servise gönderilmesi ile oluşturulan raporlar sonucu ortaya çıkmıştır.

 

Bazı kullanıcılar Face ID sorunu kaynağınının tarihin el ayarıyla ayarlanmasından oluşan 2 Aralık tarih hatası ile olduğunu dile getirmektedir.

 

Tarihi otomatiğe alınca sorunun çözüldüğünü söyleyen kullanıcılar bulunmaktadır.

 

Yetkili servise gelen cihazlarda öncelikle arka kamerada sorun olup olmadığı kontrol edilmeli ve arka kamera değişimine gerek olup olmadığı tespit edilmelidir.

 

Her ne kadar ilk bakışta arka kamera tamirinin Face ID sorunu ile alakası yokmuş gibi görünse de arka taraftaki ikincil kamera ve ön kamera, TrueDepth kamera ve fotolens ile bağlantılıdır.

 

İPHONE FACE ID SORUNU VE KAMERA

 

Face ID gücünü TrueDepth kameradan almaktadır. Kısacası arka kamerada meydana gelen bir sorun, Face ID sorununa doğrudan neden olmaktadır.  Bu nedenle, Face ID problemi ile karşılaşıldığında öncelikle;

 

Yetkili servis, ayrıca ön kamerada problem olup olmadığını ve ön kamerayı etkileyecek bir donanımsal sorun olup olmadığını kontrol etmektedir.

 

Çünkü kamera doğru algılamadığı için yüz tanıma işlemi gerçekleştirilememekte ve kilit açmak imkansız hale gelmektedir. Geniş açılı lens de yine ön kameraya bağlıdır.

 

Apple şu an için Face ID sorununun kronik olup olmadığını araştırmakta ve cihazları testlere tabi tutmaktadır.

 

Sorununu çözülemediği durumlarda cihazlar garanti kapsamında başka cihazla değiştirilmektedir.

 

Sorununuz devam ediyorsa CepteTamir sitesinden, cihaz sorununuzla ilgili ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz veya cihazınızın tamirini servis hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ceptetamir, müşterilerin yanına gelip, gözleri önünde tamir işlemini gerçekleştirir ve tamir edilen ürünler için 2 yıl garanti sağlar. Kullanılan ürünler tamamen orijinaldir.

 

CepteKoruma paketimizden yararlanarak akıllı telefonlarınızı güvenceye alabilirsiniz, telefon kaskosu neleri kapsaryazımızda tüm ayrıntılarıyla bu konuyu işledik.

 

Tüm Face ID sorunlarınıza rağmen hala hata alıyorsanız, uzman teknisyenlerimize Whatsapp üzerinden canlı destek olarak sorabilirsiniz.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

  1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
  2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
  3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
  4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
  5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
  6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
  7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz. Batarya değişim işlemlerinde 6 ay, A kalite ekran değişim işlemlerinde 1 yıl, orijinal ekran ve diğer tüm tamir işlemlerinde ise 2 yıl garanti sağlamaktayız.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızın servisimiz haricinde başka bir yerde açılmaması ve parça değişimi yapılmamasıdır.

 

Telefonunuzun marka ve model seçimini yaparak tamir talep formu oluşturmak için tıklayın.


Tamir işlemleriniz için WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilir, müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum