CepteTamir
IMG-BLOG
02 04 / 2019
Yazar Hasan Aras | 02.04.2019 | Apple | 0 Yorum

iPhone Hoparlörden Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

iPhone hoparlörden ses gelmiyor veya ses kalitesi düştü gibi sorunlarla gelen kullanıcılar için genel çözümleri bu yazımızda paylaşacağız.

Hoparlör ile ahize aynı şey değildir. Sorununuz nerede? Kulağınızı dayadığınız ahize kısmında mı, yoksa müzik dinlerken kullandığınız hoparlör kısmında mı?

iPhone sorun gidermede en çok kullanılan çözüm yollarını aşağıda sıralamaya çalıştık. Bu yöntemler iPhone ses gelmeme sorunu için de geçerli.

Bu sorun her zaman donanımsal olmayabilir. Çoğu zaman eksik bir güncelleme de bu soruna neden olabiliyor.

iPhone hoparlörden ses gelmiyor ise aşağıdaki adımları deneyin:

  • Öncelikle telefonunuzu açıp kapatın.
  • Eğer yinede ses gelmiyorsa bu defa telefonunuza hard reset atabilirsiniz. (Bu işlem az da olsa risk taşıdığı için whatsapp destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.) 0538 415 2616
  • Telefonunuzu güncellemeyi deneyebilirsiniz. iOS sürümünüzü Ayarlar>Genel>Yazılım güncelleme yoluyla güncelleyebilirsiniz. Eğer wifi niz yeterince kuvvetli bir bağlantıya sahip değilse güncelleme işlemini bilgisayarınızdan yapmanızı öneririz.
  • Eğer bu işlemler sırasında sorun yaşarsanız 0850 840 42 65 Müşteri hizmetleri hattımızdan online ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Bütün bu işlemlere rağmen hoparlörünüzden ses gelmemeye devam ediyorsa sorunun kaynağı iPhone buzzer parçası olabilir. Buzzer arızalanma olasılığı çok düşük olsa da bunu göz ardı etmemelisiniz. Tabi ki kendi başınıza yapabileceklerinizi yaptıktan sonra en mantıklısı telefonunuzu iyi bir servise götürmek olacaktır.

Eğer iPhone Hoparlörden ses gelmiyor değil de ses az geliyorsa birkaç ufak dokunuşla sesin daha fazla çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Hoparlörün olduğu tarafı bir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz. Yada basınçlı hava ile alt tarafta bulunan delikleri temizleyebilirsiniz. Böylece hoparlörden gelen sesi fazlalaştırmış olacaksınız.

Eğer tüm bunlara rağmen sorununuz çözülmediyse CepteTamir’den profesyonel yardım alabilrsiniz. Hemen Servis talebi oluşturarak sizi ziyaret etmemizi isteyin ve anında, gözlerinizin önünde her türlü sorununuzu çözelim!


Yorum Yap
BgurI
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar