Öncelikle iPhone kulaklık girişi problemlerinin birden fazla nedeninin olabileceğini belirtmekte fayda var. Bu sorun kulaklıktan ses gelmeme veya tek kulaklıktan ses gelmesi şeklinde kendini gösterebilir. Kulaklık ve ses sorununun birden fazla nedeni olduğu gibi, birden fazla da çözümü vardır.

 

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız ve kulaklığınızda sorun yaşıyorsanız yapacağınız ilk şey sorunun kaynağının kulaklık mı, yoksa giriş yeri mi olduğunu belirmemek olacaktır. Kulaklığınızı başka bir Apple cihazına takarak, çalışıp çalışmadığı konusunda fikir edinebilirsiniz.
 

iPhone Kulaklık Girişi Problemleri Yazılım Kaynaklı Olabilir

 


iPhone kulaklığınızın çalışmamasının bir diğer nedeni de cihazın yazılım sorunu olabilir.  iPhone yazılım sorununu tespit etmenin en kolay yolu cihazı yeniden başlatmak olacaktır. Cihaza ‘hard reset’ atmayı de deneyebilirsiniz.
 

 

Gözden kaçan nokta: Bluetooth Bağlantısı


iPhone kullanıcılarının gözden kaçırdığı çok basit bir nokta bile kulaklığınızın çalışmamasına neden olabilir. iPhone cihazınızı başka bir AirPlay’e ya da Bluetooth hoparlörüne bağlayıp, unutmuş olma ihtimaliniz de muhtemeldir. Bu durumda ses, iPhone'nun bağlı olduğu diğer cihazlara gideceği için kulaklığınızdan herhangi bir ses duyamayacaksınız.

 

Bu durumu ortadan kaldırmanın yolu ise çok basit: Denetim Merkezi’ni kullanarak Ses simgesini seçin ve cihazınızın başka bir cihaza ya da hoparlöre bağlı olup olmadığını kontrol edin. Ekranda onay işaretini gördüğünüz cihaz, iPhone cihazınız ile bağlı olduğundan, ses de o cihaza gönderiliyor demektir.

 

Kulaklık Girişinizi Kontrol Edin


iPhone kulaklı girişi sorunlarından bazıları da kullanıcıdan kaynaklı nedenlerdir. iPhone'da 6S Plus'a kadar olan modellerde 3,5 mm girişe sahip olup, iPhone 7 ve üzeri modellerde kulaklık giriş yeri şarj giriş yeri ile aynı yerdedir. Eğer kullandığınız cihazda 3,5 mm kulaklık girişi var ise kulaklık giriş yeri değişmesi gerekmektedir.Kullandığınız cihazda kulaklık girişi şarj yeri ile aynı ise şarj yerinin değişmesi gerekmektedir. Kulaklık giriş yerleri toz ve tüy birikmesine oldukça elverişlidir. Cihazınızın kulaklık girişinde biriken toz ve kirler, kulaklığınızın düzgün çalışmasına engel olabileceğinden, belirli aralıklarla temizliğini yapmalısınız.iPhone kulaklık girişinizi temiz tutmak için yumuşak tüylü bir diş fırçası veya basınçlı hava kullanabilirsiniz.

 

iPhone Kulaklık Sorununa Karşı Sorunsuz Çözümün Adresi: CepteTamir

 

iPhone kullanıcılarının karşılaştığı sorunların başında gelen kulaklık girişi problemine karşı CepteTamir’in sorunsuz çözümlerini mutlaka keşfedin. iPhone ürünleriyle ilgili sorunlarınız için hazırladığımız bloğumuzdan faydalanabilir ya da cihazınızın tamiri için uzman ekibimizden servis hizmeti alabilirsiniz.

 

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 

  •   Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.

  •    Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.

  •    CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.

  •    Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.

  •    Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.

  •    Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.

  •   İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

  •  Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır. 

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

 
Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.
 
Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.
 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum