CepteTamir
IMG-BLOG
13 05 / 2019
Yazar Hasan Aras | 13.05.2019 | Apple | 0 Yorum

iPhone Şarj Entegresi Sorunu ve Çözümü

Söz konusu iPhone’lar olunca sorunların çeşitlendiğini görüyoruz, ancak çözüm yolları çok olduğu için kısa sürede bu sorunlar çözülebilir.

 

iPhone şarj entegresi sorunu denilince birden fazla sorun akla gelir ve bu sorunların bazılarını servise gitmeden kendiniz çözebilirsiniz. Bunu basit bir yöntem ile anlamak ve çözmek çok kolaydır.

 

Şarj entegresi sorunlarıyla karşılaşılmasının en büyük sebepleri arasında orijinal olmayan yan sanayi şarj aletlerinin kullanılması ya da  telefon şarjda iken ani bir şekilde elektriğin gitmesi gibi.

 

Bunun dışında bir diğer sebep araçtaki şarjları kullanmak ya da sürekli powerbank kullanmaktır. Cihazın alması gereken voltajdan fazlasını alması ve bunun sonucunda şarj entegresi devre dışı kalacak ve cihazda aşırı ısınmalar ile karşılaşılabilir.

 

Bu sorunlar arasında şarjın kısa sürede bitmesi ya da  cihazınızın hiç açılmaması sorunları baş gösterebilir.

 

Şarj entegresi sorunu anakartın üstünde bulunan, telefona pirizden gelen akımı kontrol eden parçanın bozulması sonucu ortaya çıkar.

 

Dolayısı ile bu parça arızalandığında çoğunlukla telefonunuz bir daha şarj almaz ve açılmaz duruma gelir. Fakat bu sorunun çözümü oldukça kolaydır. CepteTamir olarak bütün iPhone modellerinin şarj sorunları çözülebildiği gibi, orijinal parçalarla değiştirilir.

 

Bütün şarj entegre sorunları profesyonel teknik ekibimizle çözüme kavuşuyor. Değişimi neticesin de telefonda bir sorun kalmayacaktır.

 

Sorun yaşadığınız cihazı İstanbul’da yer alan servisimize ücretsiz olarak kargo ile gönderebilir, tamir işlemi bittikten sonra yine kargo ile ücretsiz olarak teslim alabilirsiniz.

 

Türkiye’nin her yerinden arızalı telefonlarınızı bize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

 

Ağır hasarlı telefonlarınızı gönül rahatlığı ile servisimize gönderebilir kısa süre içinde tamir edilerek yeniden kargo ile teslim alabilirsiniz.

 

Servisimizde başlıca tamir edilen bazı anakart sorunları şunlardır; Şarj etmeme, şarj entegre aksaklıkları, dokunmatik panel, dokunmatik entegre sorunları, ekran göstermiyor, görüntü entegre sorunları, ‘ses karşıya gitmiyor’ gibi ses entegre sorunları, şebeke çekmiyor, şebeke entegre (baseband) sorunları gibi problemlerle karşılaşılabilir.


Yorum Yap
VjMnO
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Ece

Merhaba şarjım çok çabuk bitiyor %100 ilken hiç kullanmadan 1 saat içinde % 60 oluyor bataryasını değiştirdim yine aynı şekilde iPhone 5s kullanıyorum ne yapmam gerekiyor şarj entegre değişimi tehlikeli bir durum mu değiştikten sonra yine aynı hata olur mu farklı sonuçlar ortaya çıkar mı ??

2019-07-27 01:42:09