iPhone‘nin klasik tasarıma ve modern donanıma sahip olduğu modeli SE’ye yeni güncellemeler geleceğine dair dedikodular arttı.

Mart ayında iPhone SE serisinde 32 ve 128 GB depolamaları modelleri tanıtan Apple’nin iPhone SE 2 çıkarıp çıkarmayacağı büyük merak konusu olmuştu.

Ion-X arka kapakların Mayıs ayında sızdırılması sonrasındaki elimizdeki fotoğraflardan yola çıkarak bu tasarımlardan birinin iPhone SE 2017’ye ait olabileceğini düşünmüştük. Yeni gelen bilgiye göre yeni model çıkacak. Hatta bu modelin tanıtımı yaklaşık bir ay sonra yapılacak.

“Apple ARKit’i geliştirmeye devam ediyor”

iGeneration adlı Fransız bir kaynağa göre, Apple iPhone SE 2’nin tanıtımı önümüzdeki ay yapılacak. Yine aynı kaynaktan edinilen bilgilere göre telefon 400 Euro olacak. Bu da ülkemizde vergilerle birlikte yine 2000 liranın kapısı gibi görünüyor. Yeni hafıza birimleri ile tanıtılan İPHONE 5SE‘nin 32 GB versiyonu 489, 128 GB versiyonu ile 599 Euro olacak. Bu fiyatlar düşünüldüğünde yeni modelin alınması daha mantıklı olacaktır.

Şuana kadar donanım bölümünden bilgi alamadığınız yeni telefon hakkında eski telefonu baz alıp yorum yapmamız gerekirse, iPhone SE kendinden önce çıkan iPhone modelinin iç donanımına sahipti. Bu yeni modelinde iPhone 7‘nin donanımı ile gelmesi bekleniyor.

Fiziksel yapıda ise ortaya çıkan Ion-X cam arka kapaklar; dayanıklı, hafif, esnek ve safir cama göre daha ucuz. Aşağıda göreceğiniz resimde farkedeceğiniz üzere, LED flaş orijinal dizayndaki yerini koruyacak.

Her geçen gün farklı kaynaklardan farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir raporda, yeni modelde kullanılacak camların 360 Mobiles adlı bir firmaya ait kapaklara Apple logosu basılmış hali olduğu bile söylendi. Bunun yanında Çin’de analist görevini üstlenen Pan Jlutang, nostaljik model iPhone SE’nin yeni modelinin çıkmayacağını iddia ediyor.