SIVI TEMASLI  İPHONE KURTARILIR MI?

 

Binlerce lira verdiğiniz iPhone’unuz suya düştüğü için bu sayfaya geldiğinizi biliyoruz.  iPhone’un suya düşmesi durumunda acil olarak yapmanız gereken bazı şeyler var. Eğer başınıza böyle bir durum gelmediyse bile, bu tarz durumlarla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi bilirseniz iPhone’ununuzun kurtulma ihtimali çok yüksek olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var sıvı temas cihazı anında değil zaman içinde bozar bu yüzden çok acil müdahale hayat cihazınızın kullanılamaz duruma gelmesini engelleyebilir.

 

İPHONE SIVI TEMAS ÇÖZÜM YOLLARI

 

iPhone’un suya düşmesi durumunda birçok arıza meydana gelebilir. Örneğin;

 

  • Bazı iPhone’lar suya düştükten sonra aşırı ısınırlar. Bu durum kısa devre olabileceğinin bir göstergesidir.
  • Suya düşen iPhone’u kapatamayabilirsiniz.
  • iPhone’un ekran dokunmatiği suya düştükten sonra çalışmaz hale gelebilir.
  • iPhone’dan ses gelmeyebilir.

 

Öncelikle panik yapmanıza gerek yok, sırasıyla söyleyeceklerimizi hızlı bir şekilde uygulayın;

 

  • iPhone’u sudan çıkarır çıkarmaz hemen kapatın
  • iPhone’u kapattıktan sonra içinden hattınızı çıkartın
  • Mikrofiber bir bez yardımı ile iPhone’u iyice kurulamaya çalışın
  • iPhone’un tamamen içine gömülebileceği içi pirinç dolu bir kap hazırlayın ve iPhone’u bu kabın içerisine gömün
  • iPhone’u pirincin içinde en az 2 -3 gün bekletin

 

UYARI: Telefonunuz deniz suyu gibi bir tuzlu suya düştüyse, önce normal su ile yıkayın. Deniz suyundaki tuz kısa sürede devrelerin oksitlenmesine neden olmaktadır. Yıkadıktan sonra servise götürebilir veya pirince koyabilirsiniz.

 

Üç günün sonunda iPhone’u pirincin içinden çıkarın ve Home tuşunun ve açma kapama tuşunun ne durumda olduğunu anlamaya çalışın. Eğer bu tuşlara bastığınızda sıra dışı bir şeyler olduğunu hissediyorsanız cihazınızı tekrar pirincin içine gömün ve 2 -3 gün daha bekletin.

 

Suya düşen iPhone’u kurtarmak için yukarıdaki adımları izlerseniz başarılı olma ihtimaliniz artar. Ama kesin çözüm budur demiyoruz.

 

Yukarıda paylaştığımız bilgiler ışığında şunu söyleyebiliriz. Suya düşen bir telefonun tamir olma olasılığı çok düşüktür. Olsa bile sonrasında bir çok sorun yaşayabilirsiniz. Onun için sizlere CepteKoruma ürünümüzü tavsiye ediyoruz. Bir yıl içinde üç kez ücretsiz tamir hizmetiyle benzersiz bir hizmet alabilirsiniz. Kullanıcı hatalarının tamamına karşı koruma sağlayan CepteKoruma paketi tam size göre. Koruma paketlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

 

SIVI TEMAS TAMİRİNİ NEDEN YAPMIYORUZ?

 

Maalesef sıvı temaslı cihazların arızayı tekrar etme sebebinden dolayı tamir işlemlerini yapmıyoruz. Sadece koruma paketi dahilindeki kullanıcılarımızın cihazlarının sıvı temas durumlarında tamir desteği sağlıyoruz.

 

Sıvı temaslı cihazın oksitlenme süreci başlamışsa maalesef tamiri mümkün olmayan hale gelebiliyor. Anakart değişimini yapmadığımız için bu konuda sizlere yardımcı olamıyoruz. Anakart değişiminin potansiyel resmi sıkıntıları olduğu için sizleri asla zor durumda bırakmamak adına kesinlikle yapmıyoruz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum