İster Android ister iOS olsun akıllı telefonlar uzun süreler kullanıldıklarında ya da orijinal olmayan parçalar telefonlara takıldığında sorunlar ortaya çıkabiliyor. Apple tarafında ise yeni güncellemeler ile hataların düzeltilmeye çalışıldığını görüyoruz. Ancak her yeni güncelleme başka bir sorunun doğmasına neden olabiliyor.

 

Apple, sorunsuz çalışan ve bizim için en iyi iPhone’ları yapmak için çok çalışıyor. Bir cep telefonu ne kadar mükemmel olursa olsun, her zaman sorunlara açıktır. iPhone’larda hem yazılımsal hem de donanımsal sorunların yaşanması olasıdır. Ancak bu iPhone sorunlarının çözümünü bilmek, sorunların kısa sürede çözülmesini sağlıyor.

 

Kameradan bataryaya, küçük bir hata bile işimizi ve kişisel yaşamımızı zorlaştırmaya yetiyor. O halde iPhone kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunları ve bunları düzeltmenin yöntemlerine hep beraber bakalım. Kameradan bataryaya, küçük bir hata bile işimizi ve kişisel yaşamımızı zorlaştırmaya yetiyor. O halde iPhone kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunları ve bunları düzeltmenin yöntemlerine hep beraber bakalım.

 

İPHONE DEPOLAMA SORUNLARI

 

Hepimiz Apple iPhone’un harici bir depolama cihazı ile gelmediğini ve kullanıcıların sabit bir hafıza ile sınırlı olduklarını biliyoruz. iPhone’unuzun dolması neredeyse tamamen akıllı telefonunuzu işe yaramaz hale getirebiliyor. Depolama alanının azalmasıyla cihazımıza yeni fotoğraflar, müzikler ya da uygulamalar ekleyemeyiz. Yazılım hataları nedeniyle çok fazla veri olmasa bile depolamanın dolması en büyük sorunlar arasında yer alıyor.

 

Potansiyel çözümler:

 

Apple iPhone’ların ek veri depolamasını bulut hizmeti ile sağlıyor. Ancak işlem hem maliyetli hem de güçlü internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Yine de en iyi çözümler arasında yer alıyor.
Bulut hesaba ücret ödemek istemiyorsanız, USB bağlantısı ile depolamak istediğiniz verileri, bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
Bilgisayarınızda da yer kaplamasın istiyorsanız, Hard disk ya da USB belleklerde verilerini depolayabilirsiniz.

 

İPHONE KAMERA SORUNLARI

 

İnsanların iPhone’ları diğer cihazlara göre tercih etmesinin birincil nedeni kamera kalitesi olduğunu biliyoruz. Apple, iPhone’ları için en iyi kameraları üretiyor ve çekilen görüntüler ise çoğunlukla fotoğraf zevkini doyurabiliyor. Ancak aynı zamanda, yalnızca kamera işlevlerini hedef alan pek çok iPhone sorunu var. Kamera donması ya da düşük ışıkta çekim kalitesinin düşmesi( grain) gibi sorunlar kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı sorunlar.

 

POTANSİYEL ÇÖZÜMLER:

 

 • Kamera uygulamasını kapatıp açmak,
 • Eğer kamera donması depolama yetersizliğinden dolayı yaşanıyorsa önceliğimiz depolama sorununu çözmekten geçiyor.

 

DÜŞÜK PİL ÖMRÜ

 

iPhone’lar için düşük pil ömrüne sahih olması hep bir sorun teşkil etmiştir. Ancak bu sorunlar yeni güncellemek ile çözülmeye çalışıyor. Belirli kullanım sürelerinden sonra pil ömründe yaşanan kısalmalar olası olarak görülüyor.

 

POTANSİYEL ÇÖZÜMLER:

 

 • Telefonunuzun alabileceği en son güncellemeyi yüklemediyseniz onu yükleyin.
 • “Düşük Güç Modu”nu açmak ise geçici bir çözüm olarak görülebilir. Ayarlar> Pil> Düşük Güç Modu açabilirsiniz.

 

iPhone’da sorunlar ortaya çıktıkça, onları çözmenin her zaman bir yolu bulunuyor. Kişi her zaman Twitter’daki Apple Support’a ve resmi Apple web sitesine ulaşabiliyor. Forumlar ve tartışma konuları bile size yardımcı oluyor. Yukarıdakilerden hiçbiri işe yaramazsa ve iPhone’unuz ile ilgili hala sorun yaşıyorsanız, son seçenek telefonunuzu Apple teknik servise götürmektir.

 

Buradaki uzmanlar telefonunuzu onaracak veya garantiye bağlı olarak değişim bile yapılabilir. Ancak en nihayetinde yapmanız gereken ilk şey iPhone’nu yeniden başlatma olmalı. Çünkü sorunların çoğu uzun süre telefonu kapatmamaktan kaynaklı olarak ortaya çıkabiliyor. Basit bir “yeniden başlatma” her şeyi normale döndürebilir.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
 2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
 3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
 4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
 5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
 6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
 7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum