iPhone Touch ID Sorunu

iPhone Touch ID Sorunu ve Çözümü

iPhone Touch ID Sorunu, 5S modeliyle hayatımıza giren, cihazı açmayı kolaylaştıran bir özellik, ne var ki bazı sebeplerden bozulabiliyor.

Touch ID, parmak izinizi 2D olarak tarayıp haritasını çıkaran ve sadece cihaz sahibinin açabileceği güvenlik sistemidir.

Apple güvenlik konusunda bir adım daha ileriye giderek bu sistemin hiçbir şekilde yabancı kişiler tarafından devre dışı bırakılmaması için her Touch ID’yi sadece kendi ana kartıyla eşleştirerek cihazınızı kaybetseniz de cihazınız güvende olacaktır.

Bu kadar yüksek güvenlik önlemi muhtemele bazı arızalarda kullanıcıya dezavantaj olarak yansıyor maalesef.

Çünkü kırılan bir Touch ID’yi değiştirtmek istediğiniz de yeni takılacak olan sensör anakart tarafından tanınmayacağı için parmak iziniz okunmayacaktır.

Bazı ekran kırılmalarında yapılan hatalı işlemler nedeniyle hasar alan Touch ID maalesef bir daha çalışmayacaktır.

Bu tarz sorunları Apple yetkili servisi dahi tamir edememekte ve belirli bir ücret karşılığında cihaz değişimi teklifinde bulunmaktadır.

Eğer Touch ID’niz herhangi bir kırık vb. hasara uğramamış ve değiştirilmemişse ve yine de parmak izinizi okutmakta sıkıntılar yaşıyorsanız CepteTamir bu tarz sıkıntılarınızı giderebilir.

iPhone Touch ID sorunu yaşıyorsanız ve tamir hizmeti almak istiyorsanız telefonunuzun aşağıda belirtilen şartları yerine getiriyor olması gerekir.

  • Touch ID sensörünün değiştirilmemiş olması.
  • Anakartın değiştirilmemiş olması.
  • Sensörün kırık olmaması.
  • Sensör ve Anakart arasındaki bağlantı yollarının geri dönülemeyecek şekilde hasar almamış olması gerekir.

Yukarıdaki şartları sağlayan iPhone cihazlarınızın touch id sensörleri uzman teknisyenlerimizce incelenip tamir planı oluşturulup tamir edilir.

Yeni model iPhone cihazlarınız için yaşanması muhtemel olan Face ID sorunu isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Değerlendir

İlgili Gönderiler:

avatar
  Takip et  
Bildir
1
×
Merhabalar CepteTamir'e hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?