Yeni bir Apple ürünü satın alanlar ya da var olan cihazlarınızı yedeklemek isteyenler için ‘iCloud yedeklemesi nasıl gerçekleştirilir?’ sorusunun cevabını en pratik haliyle derledik. Peki iPhone nasıl yedeklenir?

iPhone YEDEKLEME NASIL YAPILIR?

1. Adım: Öncelikle telefonunuzun kablosuz bir ağa bağlı olduğundan emin olun.

2. Adım: Daha sonra Ayarlar’a giderek en üstte isminizin de yer aldığı bölüme dokunarak iCloud hesabınıza giriş yapın.

3. Adım. iCloud yedeklemelerini açık olarak seçin ve şimdi yedekle butonuna dokunun.

Aslında tüm yedekleme işlemi bu kadar basit. iCloud’da yedeklemek istediğini uygulamaları belirlemek de yine kullanıcının elinde. iCloud sekmesinin altında yer alan uygulamaların yanındaki butona dokunarak söz konusu verilerin yedeklenmesinin önüne geçebilirsiniz.

iCloud DEPOLAMA ÜCRETİ NE KADAR?

iCloud her kullanıcıya 5 GB ücretsiz yedekleme alanı sunmakta. Eğer bu alan yetersiz geliyorsa planınızı değiştirebilir ve daha fazla depolama alanı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunu yine yukarda belirttiğimiz iCloud hesabınızın içinden gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel verilere göre;
50 GB’lık alan için aylık 6,49 TL
200 GB’lık alan için aylık 19,99 TL
2 TB’lık alan için ise aylık 64,99 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

iPhone YEDEKLEMESİ NASIL SİLİNİR?

iCloud yedekleme servisi ile kullanıcılara silme imkanı da sunuluyor. Eğer yedeklemeleri silmek istiyorsanız;

1. Adım: iPhone üzerinden Ayarlar’a daha sonra da iCloud’a giriş yapın.
2. Adım: Alanı Yönet’e tıklayın. Burada daha önce yedekleme yapılan tüm cihazların isimlerini görebilirsiniz.
3. Adım: Bu listeden silmek istediğiniz cihazı tıklayın. Daha sonra açılan menüde Yedeklemeyi Sil kısmına dokunarak temizlik işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone GERİ YÜKLEME NASIL YAPILIR?

Telefonunuzu yedeklediniz ve yeni bir iPhone aldınız ya da eski cihazınıza format attınız. Peki iCloud’dan geri yükleme işlemini nasıl gerçekleştirecekseniz? Aslında bu işlem de oldukça basit.

1. Adım: Telefonu ilk açtığınızda ‘Merhaba’ ekranı ile karşılaşacaksınız. Birkaç adım ilerledikten sonra karşınıza Uygulamalar ve Veriler ekranı gelecek.
2. Adım: Burada iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle seçeneğine dokunun ve yedekleme aldığınız iCloud hesabına giriş yapın.
3. Adım: Almak istediğiniz yedeklemeyi seçin.
4. Adım: Aktarımın tamamlanmasını bekleyin. Bu aşamada telefonunuzu kablosuz bağlantıdan koparmayın ve cihazı asla kapatmayın. Hepsi bu kadar. Artık cihazınız geri yükleme işlemini başarıyla tamamladı.

iCloud YEDEKLEME BAŞARISIZ OLURSA NE YAPMALI?

Her ne kadar hiçbirimiz geri yükleme işleminin başarısız olmasını istemesek de bazen bu durumla karşılaşabiliyor. Peki eğer böyle bir durum karşımıza çıkarsa ne yapmalı? 

Geri yüklemenin başarısız olma nedenleri arasında uygun olmayan kablosuz ağ (Wi-Fi) ya da yazılımın güncel olmaması gibi nedenler olabilir. Bu durumla karşılaşıldığında başka bir Wi-Fi’ye bağlanmayı ve yeniden geri yükleme yapmayı denemenizde yarar var. Bu durum sorununuzu çözecektir.

iCloud’DA YETERLİ ALAN YOKSA NE OLUR?

Eğer iCloud hesabınızdaki alan yeterli değilse yedekleme işlemi sağlı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Bu durum can sıkıcı olsa da çözümsüz değil. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için iCloud alanınızı yükseltme adımını tercih edebilirsiniz. Böylece tüm verilerinizi güvenle yedekleyebilir ve geri yükleme esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.
 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum