CepteTamir
IMG-BLOG
10 07 / 2018
Yazar Hasan Aras | 10.07.2018 | Akıllı Telefonlar | 0 Yorum

Isınma Problemi ve Isınan Akıllı Telefonlara Çözüm

Telefonunuzun olduğu yerde veya cebinizde ısınma problemi yaşıyor ve bu durumdan şikayetçiyseniz bu yazımız tam da sizlere göre.

iPhone ve android cihazlarda ki aşırı ısınma problemi kullanıcılar tarafından oldukça şikâyet edilen bir durum. Özellikle telefonun olduğu yerde ısınması ve patlayacak gibi olması hiç istenmeyen bir durum. Bu ısınma sorununun kaynağına inecek olursak temelde bir takım yazılımsal ve donanımsal sorunlar yatmaktadır.

 

iPhone ve Android Aşırı Isınma Yazılımsal Sorunlar ve Çözümleri

 

  1. Telefonunuzda çok fazla uygulama aynı anda çalışıyor olabilir.
  2. Aynı uygulama uzun süre telefonunuzda açık kalmış olabilir.
  3. Telefonunuz; uygulama açılması, mesajlaşma veya arama yapma gibi yoğun trafiğe maruz kalması sonucunda da ısınabilir.
  4. Arka planda çalışan widgetların (hava durumu vs.) sürekli açık olması.

 

Bu gibi sebepler telefonunuzun sürekli çalışır bir durumda kalmasına ve ısınmasına yol açar. Bu gibi durumlarda genellikle telefonu fazla zorlamadan dinlendirmek bir süre kapalı tutmak sorunu çözebilir.

 

iPhone ve Android Aşırı Isınma Donanımsal Sorunlar

 

  1. Bataryadan kaynaklı sorunlar
  2. Şarj aletinden kaynaklı sorunlar
  3. Telefonun kendisinden kaynaklı sorunlar.

 

Bu gibi ısınma sorunlarında çözümü için öncelikle yetkili bir teknik servise başvurmanızı öneriyoruz. Batarya ve şarj aleti özelinde bahsedecek olursak kullandığınız bu aksesuarların orijinal olması oldukça önemli. Özellikle batarya değiştireceğiniz zaman fiyat uygunluğundan dolayı bu tarz yan sanayi ürünleri tercih ederseniz, ileriki zamanlarda ısınma problemleriyle başlayarak cihazınızı daha kötü duruma sokmuş olursunuz.

 

Batarya değişimiiçin fiyat bilgisi ve uzman desteği almak istiyorsanız CepteTamir.com veya Whatsapp sipariş hattımız üzerinden bizimle iletişim geçebilirsiniz.

 

Telefonunuzda arka kapak kısmında bir ısınma hissediyorsanız ve ısınan bölge batarya ile alakalı değilse donanımsal birtakım sorunlar yaşıyorsunuz demektir. Bu durum haklı olarak kullanıcıya endişe verecektir. Özellikle Samsung telefonların patlama haberlerinden sonra.

 

Bu gibi donanımsal sorunların yanında telefonunuz en başından üretim hatalı da çıkmış olabilir.

Kullanıcı Hatalı iPhone ve Android Isınma Sorunları

 

iPhone ve Andorid cihazınıza su kaçması, yere düşürmeniz vs. gibi kullanıcı hatası olan ve garanti kapsamına girmeyen bu sorunlar telefonunun işleyişinde problem çıkararak ısınmasına yol açabilir. Bu gibi durumlarda yerinde servis almak isterseniz CepteTamir.com'a girip arıza formunu doldurabilir ve alanında uzman yetkili teknikerlerimiz eşliğinde telefonunuza gerekli onarımı yaptırabilirsiniz.


Yorum Yap
2PvN1
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar