iPhone ve android cihazlarda ki aşırı ısınma problemi kullanıcılar tarafından oldukça şikâyet edilen bir durum. Özellikle telefonun olduğu yerde ısınması ve patlayacak gibi olması hiç istenmeyen bir durum. Bu ısınma sorununun kaynağına inecek olursak temelde bir takım yazılımsal ve donanımsal sorunlar yatmaktadır.

 

iPhone ve Android Aşırı Isınma Yazılımsal Sorunlar ve Çözümleri

 

 1. Telefonunuzda çok fazla uygulama aynı anda çalışıyor olabilir.
 2. Aynı uygulama uzun süre telefonunuzda açık kalmış olabilir.
 3. Telefonunuz; uygulama açılması, mesajlaşma veya arama yapma gibi yoğun trafiğe maruz kalması sonucunda da ısınabilir.
 4. Arka planda çalışan widgetların (hava durumu vs.) sürekli açık olması.

 

Bu gibi sebepler telefonunuzun sürekli çalışır bir durumda kalmasına ve ısınmasına yol açar. Bu gibi durumlarda genellikle telefonu fazla zorlamadan dinlendirmek bir süre kapalı tutmak sorunu çözebilir.

 

iPhone ve Android Aşırı Isınma Donanımsal Sorunlar

 

 1. Bataryadan kaynaklı sorunlar
 2. Şarj aletinden kaynaklı sorunlar
 3. Telefonun kendisinden kaynaklı sorunlar.

 

Bu gibi ısınma sorunlarında çözümü için öncelikle yetkili bir teknik servise başvurmanızı öneriyoruz. Batarya ve şarj aleti özelinde bahsedecek olursak kullandığınız bu aksesuarların orijinal olması oldukça önemli. Özellikle batarya değiştireceğiniz zaman fiyat uygunluğundan dolayı bu tarz yan sanayi ürünleri tercih ederseniz, ileriki zamanlarda ısınma problemleriyle başlayarak cihazınızı daha kötü duruma sokmuş olursunuz.

 

Batarya değişimiiçin fiyat bilgisi ve uzman desteği almak istiyorsanız CepteTamir.com veya Whatsapp sipariş hattımız üzerinden bizimle iletişim geçebilirsiniz.

 

Telefonunuzda arka kapak kısmında bir ısınma hissediyorsanız ve ısınan bölge batarya ile alakalı değilse donanımsal birtakım sorunlar yaşıyorsunuz demektir. Bu durum haklı olarak kullanıcıya endişe verecektir. Özellikle Samsung telefonların patlama haberlerinden sonra.

 

Bu gibi donanımsal sorunların yanında telefonunuz en başından üretim hatalı da çıkmış olabilir.

Kullanıcı Hatalı iPhone ve Android Isınma Sorunları

 

iPhone ve Andorid cihazınıza su kaçması, yere düşürmeniz vs. gibi kullanıcı hatası olan ve garanti kapsamına girmeyen bu sorunlar telefonunun işleyişinde problem çıkararak ısınmasına yol açabilir. Bu gibi durumlarda yerinde servis almak isterseniz CepteTamir.com'a girip arıza formunu doldurabilir ve alanında uzman yetkili teknikerlerimiz eşliğinde telefonunuza gerekli onarımı yaptırabilirsiniz.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 • Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.

 

 • Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapan ve yüzde 100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.

 

 • CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.

 

 • Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.

 

 • Standartlara uyan tüm iPhone cihazlarınızın hafızasını artırabilirsiniz.

 

 • Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma Mağaza‘ya göz atabilirsiniz.

 

 • Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kuryemiz ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.

 

 • İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

 • Hafıza artırma işleminde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum