İŞTE KARŞINIZDA YENİ GALAXY NOTE 8

Dedikodular doğruysa Samsung’un yeni Note 8’iyle tanışmamıza iki ay var. Ve zamanı geldiğinde büyük olay olacağını düşünüyoruz. Note 7 batarya patlamalarından sonra çıkan yeni Note modeli olarak Note 8, daha önce çıkan modellerinden çok daha önemli olacak.

Bir dakika Galaxy Note hangisiydi?

-Note modelleri ofis işleri ve çalışanları için Samsung’un amiral gemisi.

-S kalem adında dijital bir kalemle geliyor.

-Samsung’un her yıl sattığı en gelişmiş ve en pahalı telefonu.

-Phablet denilen telefon tablet trendinin öncüsü olarak 6.3-inch ekranla Galaxy S8 Plus’dan biraz büyük olmasını bekliyoruz.

Tamamdır, neden bu kadar önemli ki?

-Note serisinin Note 7 sonrası imajını kurtarmak büyük bir test olacak, şimdiye kadar hiç sorun çıkarmayan Galaxy S8 için olduğundan daha büyük bir test.

-Samsung S8’in en büyük problemini düzeltebilir. Parmak izi okuyucunun telefonun arka yüzünde kameranın hemen yanında yer alması. Telefonun kilidini açmak, Android Pay ve online bankacılıkta doğrulama yapmaya yarayan parmak izi okuyucu söylentilere göre camın altına yerleştirilebilir. Tasarım dedikodularından bahsediyorken Samsung ayrıca Galaxy S8’in kaçırdığı çift kamera trendine de katılabilir.

– Note 8 bu sene Apple’ın iPhone’un 10. Yıldönümünde çıkaracağı iPhone 8 ile yarışacak. Eğer iPhone 8 çok ileri bir özellikle gelirse rekabet ateşli geçecek.

Note 8 hakkında bildiklerimiz

Bixby Voice uygulaması kapalı kutudan çıkacak.

Samsung henüz doğrulamadı ama Bixby Voice uygulaması Samsung telefonları ve diğer cihazları için önemli olduğunu söyledi. Sadece Güney Kore ve Amerika’da erken erişim sahibi insanlar Bixby Voice uygulamasını deneme şansı buldu. Bixby Voice Samsung’un Siri’ye cevabı olacak. Note 8 de Galaxy S8 gibi Bixby tuşuyla gelecek.

Elektronik devi, Bixby’ı tam gelişmiş bir sisteme dönüştürüp; Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri ve Microsoft Cortana’ya güçlü bir rakip çıkarmayı umuyor.

Note 8 Samsung’un yeni 8 nokta batarya testini kullacanak.

Samsung, Note 7 kazalarına sebep olan bataryalarında boşluklar bulduktan sonra bu yeni geliştirilmiş güvenlik kontrol listesini geliştirdi. Galaxy S8’de de kullanılan 8 nokta batarya testi bundan sonra her modelde kullanılacak.

Ağustos ya da eylül ayında gelecek ve pahalı olacak.

Note 8 çıkış fiyatı 850$’dı yani fiyatın oradan başlamasını bekleyebiliriz tabi çift kamera gibi fiyat arttıracak parçaları olursa 900$’ı bulabilir.

CepteTamir’in indirim ve kampanyalarından haberdar olmak için e-mail aboneliğinizi BURADAN başlatabilirsiniz.

Kırık ekranla telefonunuzu kullanmanın zararlarına göz atmak isterseniz BURADAN ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzun batarya süresi oldukça azaldıysa hemen telefonunuzu satmayı düşünmeyin durun. BURADAN yazımıza ulaşabilirsiniz.

Facebook’ta paylaş.