Bilindiği üzere kısa süre önce Huawei P30 Pro modelini tanıttı ve şu an en çok konuşulan cihazlar arasında yer alıyor.

 

Ülkemizde de son yıllarda oldukça popüler bir marka olan Huawei’in P30 Pro modeli beklenenin altında bir fiyat ile pazarda yerini almıştı.

 

5x optik ve 10x hibrid yakınlaştırmada başarılı performans sergilediği görülen P30 Pro, 50x dijital yakınlaştırmada da optik zoom kadar olmasa da iyi performans sergiliyor.

 

Ancak bu zoom konusunda  P30’a Oppo’dan rakip çıktı.

 

Oppo da Huawei’nin ardından 10X hibrid zoom özelliğine sahip bir modellerini geçen hafta tanıtarak iki dev şirketin arasındaki rekabeti arttırdı.

 

OPTİK ZOOM DİJİTAL ZOOM VE HİBRİD ZOOM İLE KAMERA SAVAŞLARI

 

Bu başarılı kameralara sahip akıllı cihazların kamera performansları fotoğraflar ile kıyaslanmış.

 

Gece modu, 5X ya da 10X gibi yaklaştırma modları ile yapılan bu çekimleri karşılaştırmalı olarak veriyoruz.

 

Kamera savaşları 2

 

Ekran ve renk karşılaştırması yapıldığında ilk durumda eşit gibi duruyorlar. Bunun yanında kamera karşılaştırmasına geçmeden önce belirtmekte fayda var ki bu iki telefonun da çekimleri aynı ışık, aynı açı ve aynı uzaklık, yani kayırmaca yok!

 

Kamera savaşları 3

 

Huawei ile çekilen fotoğrafın daha net olduğu, ve renklerin daha parlak olduğu görülüyor. Sağ taraftaki Reno’da renk patlamaları ve yer yer bulanık bir görsel var. Ancak yine de ikisi de bu yakınlaştırmalara göre oldukça iyi durumda fotoğraf ortaya koymuş.

 

Kamera savaşları 4

 

Bu görselde aradaki bulanıklık farkı kapanmış ve neredeyse ortak bir sonuç alınmış diyebiliriz.

 

Oppo Reno 10x Zoom vs Huawei P30 Pro

 

2 görsel önce yaşanan sorunun aynısını bu görselde yine görüyoruz. Reno’da ciddi olmasa da bir bulanıklık, netleyememe sorunu mevcut.

 

Oppo Reno ve Huawei P30 Pro kameraları karşı karşıya Bu bağlamda bakıldığında P30 Pro ile çekilen fotoğrafların, Oppo Reno ile çekilenlere kıyasla biraz daha net olduğu söylenebilir.

 

Ancak elbette tercih siz kullanıcıların olacak. Fiyat performans açısından bakıldığında şu an için Reno tarafında net bir rakam olmadığı için yorumlamak doğru olmayacaktır ancak yaklaşık olarak birbirlerine yakın fiyatlara sahip olacağı tahmin ediliyor.

 

2 modelin kameralarının karşılaştırıldığı videoyu da sizlerle paylaşmak istiyoruz videoyu izledikten sonra sizin tercihinizin hangi cihaz olacağını belirtmeyi unutmayın.

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum