iOS 13 ve Android 10‘da karanlık mod özelliği kazanan kullanıcıların yanında daha eski sürümlere sahip olanlar bu özelliği kullanamıyor. Android tarafında Android 10’a sahip olmasanız bile karanlık moda geçmenizi sağlayan bir uygulama bulunuyor.

 

Google Play Store üzerinden ‘’Dark Mode’’ olarak aratıldığında kolayca ulaşılan uygulamanın kullanımı ise oldukça kolay. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın içine girdiğinizde sizi üç farklı mod bekliyor olacak. ‘’Day Mode, Night Mode ve Auto’’.

 

Adından da anlayabileceğiniz gibi ‘’Day Mode’’ gündüz modu yani aydınlık mod olarak adlandırılıyor ve normalde bu işaretli olduğunda temanız gündüz modunda kullanılıyor demektir. Eğer karanlık moda geçmek istiyorsanız ‘’Night Mode’’u kolayca seçebilirsiniz. Bunun yanında üçüncü bir seçenek olarak karşımıza ‘’Auto’’ yani gece ve gündüze göre ayarlanan tema seçeneğini görmüş oluyoruz.

 

Yalnızca telefonunuzun teması değil aynı zamanda karanlık mod uyumlu uygulamaların da temasını değiştiren Dark Mode uygulaması, pratik kullanımıyla bizim gönlümüzü fethetti diyebiliriz. Uygulamayı yüklemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

 

 

Bu tarz uygulamalara denk gelirseniz yorumlarda belirtebilir, herkesin kullanması için bilgi verebilirsiniz. Bir sonraki 60 saniyede teknoloji içeriğinde görüşmek üzere. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum