Ve karşınızda İşte Dünyanın En Pahalı Stres Çarkı (iPhone 7)

3800 TL değere sahip stres çarkı: iPhone 7

Son dönemde oldukça popüler hale gelen stres çarkları, 15 – 20 TL gibi oldukça uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Tabi, yaklaşık 3800 TL’lik iPhone 7’den yapılan stres çarkı hariç!

3800 TL değere sahip stres çarkı: iPhone 7

1997 yılında ABD’nin Florida‘da eyaletinde yaşayan Catherine Hettinger tarafından icat edilen stres çarkı, son dönemde birden popüler hale gelerek en çok konuşulan oyuncaklardan birisi oldu.

iPhone 7’yi dünyanın en pahalı stres çarkına dönüştürdüler

Son zamanlarda stres çarkı denen oyuncak bir hayli popüler olmuş durumda. Bu oyuncağı tanımlamamıza gerek yok çünkü ne tarafa dönseniz bunlardan bir tane görmeniz olası. Stresinizi almak yerine durduk yere daha fazla strese sokan bu anlamsız oyuncaklar birkaç haftalık popülerliklerinin son demlerini yaşıyor. iPhone 7‘nin stres çarkına dönüştürüldüğü bu video ise stres çarkı çılgınlığının varabileceği noktayı en net şekilde gösteriliyor.

Yayınlanan videoda iPhone 7’nin ve diğer birkaç iPhone modelinin tam orta kısmı bir matkap aracılığıyla deliniyor. Daha sonrasında stres çarkının rulmanı telefonun orta kısmına yerleştiriliyor ve böylece 700 dolarlık bir stres şarkı elde edilmiş oluyor. Telefonun boyutu büyük olduğu için dönmesi de biraz zorlu oluyor. Tahmin edileceği üzere telefon tamamen kullanılamaz hale geliyor ve kısa süre sonra popülerliğini yitirecek olan stres çarkı çılgınlığı için telefonlar harcanmış oluyor.

Yapması mantıksız fakat izlemesi eğlenceli olan videoya haberin görselinden göz atabilir ve stres çarkına dönüşümün kendisi kadar stresli sürecine tanıklık edebilirsiniz. Umarız bu videonun etkisiyle stres çarkına döndürülmüş Samsung Galaxy S8, Apple TV veya Apple Watch gibi cihazlar görmeyiz demekten kendimizi alamıyoruz.

Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.