Suya dayanıklı birçok akıllı telefon var ancak ya onlardan birisine sahip değilseniz? Farz edelim ki suya düşürdüğünüz telefonunuz suya dayanıklı ancak uzun süre suya maruz kaldı ne yaparsınız?

 

Daha da önemli soru ne yapmazsınız?

 

ISLANAN TELEFONLA İLGİLİ NELER YAPMAMAK GEREK?

 

Bu durumda yapmayacağınız şeyleri sizin için listeledik işte telefonunuzun olası suya düşme senaryosunda kesinlikle yapılmaması gerekenler!

 

1)Sudan almak için uzun süre beklemeyin

 

Telefonunuzu denize, havuza ya da kötü bir ihtimal ama tuvalete düşürürseniz, ilk vereceğiniz tepki çok önemlidir.

 

Örneğin ilk yapacağınız şey telefonu kapatmak olur ancak bunu yapmayın, bunun yerine kurulamak için bir havlu ya da peçete bulun. Haliyle telefonu sudan almak için zaman kaybetmeyin onu alın!

 

2) Kesinlikle bir kavanoz pirinç kullanmayın

 

Telefonunu herkes bir kez suya düşürmüştür. Telefon suya düştüğünde en sık söylenen öneri ise telefonun kapatılıp, pirincin içine yerleştirilmesidir ancak yarı yarıya doğru diyebiliriz. Doğru çünkü telefondaki suyu emecektir, yanlış çünkü, pirinç suyu emdiğinde şişecektir ve yapış yapış bir kıvam alacaktır.

 

Telefonunuza yumuşak pirinçlerin yapışmasını ister misiniz?

 

3) Kısa süre bekleyip kurumuştur demeyin

 

Telefonunuzu kuruması için bir yere bıraktığınızda, beklemek için minimum sürenin kırk sekiz saat olması gerekir.

 

Biraz sabredin ve telefonunuza sağlıklı bir şekilde kavuşun! Kurumasına beklerken daha fazla hareket ettirmeyin çünkü suyun kuru olan yerlere de ulaşma ihtimali var.

 

Bu nedenle yapmanız gereken en mantıklı hareket aslında telefonu dik konuma getirip, havlunun üstüne yerleştirmek gerisi 48 saat beklemeye kalıyor!

 

4) Suyu buharlaştırmak için saç kurutma makinesi tutmayın

 

Bu işlem buharlaşan suyun telefonun çok daha küçük parçalarından geçerek oraları da bozmasına veya oksitlemesine sebep olur.

 

5) Telefonunuzu dondurucuya atmayın, zira su donarken genişler

 

Bu işlemi yapan kullanıcıların amacı ise suyu dondurup tamir işlemine kadar telefonun zarar görmemesidir ancak dediğimiz gibi su hem genişleyeceği için parçalara zarar verecektir hem de bu durumun korumayla bir ilgisi de yoktur.

 

6) Kesinlikle fişe takmayın

 

Suyun telefonunuzun içinde oluşturduğu iletkenlik şarj entegresine ulaşmışsa cihazınızı fişe takmak çok büyük bir tehlike olur.

 

Ne Yapmalısınız?

 

Telefonunuzun her zaman kapanıp bir daha açılmama ihtimali ne yazık ki var.

 

Bu nedenle telefonunuzun başına bir şey gelme ihtimalini göz önüne alarak CepteTamir telefon kaskosu yaptırabilir.

 

Telefonunuzun parçasını değiştirebilir ya da yenisiyle takas edebilirsiniz. 

 

TELEFON SİGORTASI VE CEPTEKORUMA FARKI

 

Telefon kaskosu, kullanıcı kaynaklı arıza durumlarında, garanti kapsamında olmayan durumlarda ücretsiz akıllı telefon tamiri hizmetidir.

 

Telefon kaskosu, telefonu çarpma, düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj, çalıntı gibi garanti kapsamına girmeyen arızalara karşı güvence altına alan hizmet paketidir.

 

Bu hizmet aynı zamanda danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, call center gibi hizmetleri kapsamaktadır.

 

Çarpma, düşme, sıvı teması, kısa devre, yüksek voltaj, doğal afetler, doğal afet sonucu cihaz kaybı, duman ve ise maruz kalma durumlarında kaskolu telefonlarınızı ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.

 

TELEFON SİGORTASI NELERİ KAPSAMAZ?

 

 • Cep telefonu metro, avm, pazar gibi kamusal alanlarda çalınırsa kasko kapsamına girmez ancak cihaz evde çalınırsa kasko kapsamındadır.
 • 18 yaş altında bir kişi cihazı kullanıp bozarsa kasko karşılamaz.
 • Telefon kaskosu yapılmış cihaz bir yerde unutulursa kasko kapsamı dışında kalır.
 • Şarj aleti, kulaklık, hafıza kartı, batarya gibi telefon aksesuarları kasko kapsamı dışındadır.

 

CepteKoruma sadece cihazınızı koruma altına alan bir hizmettir, kasko veya sigorta değildir. Ancak verilen hizmetlerin benzerliğinden dolayı kasko olarak da anılmaktadır.

 

CEPTEKORUMA PAKETİ NELER SAĞLAR?

 

Kullanıcı hatasına bağlı oluşan; ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera çalışmama gibi hata arızalarında geçerli olacak bir cep telefonu koruma paketidir.

 

 • CepteKoruma paketi kapsamında müşteri 3 kez ücretsiz tamir işlemi yaptırabilmektedir.
 • CepteKoruma dahilinde iPhone tamiri, Samsung tamiri, iPad tamiri’nin yanı sıra diğer tüm Android işletim sistemli cihazları tamir edebiliyoruz.

 

CEPTEKORUMA GARANTİ HİZMETİ

 

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün ilgili firmanın garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır.

 

CepteKoruma cihazınızın garanti tarafından vereceği tüm onarım işlemlerini de kapsamaktadır. CepteKoruma paketi ortalama olarak telefon ücretinin yüzde 10 ve yüzde 15’i kadar ücret değerindedir. Bu anlamda kaskodan daha avantajlı bir fiyata sahip olabilirsiniz.

 

Güncel fiyatlar için mağazaya göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. CepteKoruma garanti bozulduğunda garanti sürecini de üstlenmektedir. Cihazın tüm distribütör garantisini yani kullanıcı hatası olmayan sorunları da CepteTamir üstlenmektedir.

 

CEPTEKORUMA PAKETİ ALMAK İSTİYORUM

 

CepteKoruma paketi satın alma sırasında telefonun ön ve arkadan yakın çekim fotoğrafı veya videosu gerekmektedir. Fotoğraf veya video çekilirken *#06# kodu arama kısmına yazılarak ara tuşuna basılmış olması gerekmektedir. Bu sayede ekranda IMEI numarası görülecektir.

 

Ödeme ve görseller tarafımıza ulaştıktan sonra sizlere onay maili atıp CepteKoruma paketinizin aktifleştirildiğini belirteceğiz ve cihazınız belirtilen süreden itibaren 1 yıl boyunca CepteTamir güvencesiyle korunacaktır.

 

CepteKoruma paketi satın alabilmeniz için güncel olarak herhangi bir kırık veya arızanın olmaması gerekmektedir. Eğer satın alma işleminden sonra yukarı da belirtilen şartların sağlanmadığı anlaşılırsa paketin iptal işlemi gerçekleştirilir. CepteKoruma paketini daha detaylı incelemek veya satın almak için CepteKoruma Mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
 2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
 3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
 4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
 5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
 6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
 7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum