7 nm’lik mimariyle Snapdragon 855 işlemcisine sahip dünyanın ilk ve şu an için en güçlü akıllı telefonu konumunda bulunan Z5 Pro GT, CES 2019’da görücüye çıktı.

 

Cihazın 29 Ocakta satışa sunulacağı açıklandı yani çok kısa süre sonra Snapdragon 855 cihazlar hayatımıza girmiş olacak.

 

Sadece işlemcisiyle değil 12 GB’lık Ram kapasitesiyle de rekor kıran cihaz, 3350 mAh’lik bir batarya ile günlük kullanım için yeterli performans sağlıyor.

 

1080p FHD+ çözünürlüğünde 6.4 inçlik OLED ekran ile de rakiplerine fark atan Z5 Pro GT Lenovo’nun yeniden yükseliş anahtarı olacak.

 

Lenovo Z5 Pro GT ceptetamir.com

 

Arka tarafta 24 MP ve 16 MP’lik çift kameraya sahip olan cihaz ön tarafta da 16 MP + 8 MP’lik çif kamera ile kullanıcıları karşılıyor.

 

512 GB’lık bir depolama alanıyla gayet yeterli bir alan sunan cihaz micro SD kart desteği de sunuyor.

 

Ekrana gömülü parmak izi okuyucusu kullanan cihaz aynı zamanda yüz kilidi de kullanıyor.

 

Yapay zeka ve Snapdragon 855’in tüm özelliklerini kullanıcılara müthiş bir deneyim sunacak.

 

Cihazın 4 farklı model olarak çıkacağı da duyumlar arasında modellerin birbirine çok benzeyeceğini asıl farkın işlemciden kaynaklanacağını unutmayın.

 

Cihazın fiyatından bahsedecek olarak 450 Dolar’dan başlayıp 650 Dolar’a kadar çıkıyor ve sunduğu özellikler bakımın ucuz bir telefon bile diyebiliriz.

 

Bahsedilen fiyata ülkemizdeki vergiler dahil değil ve eklendiğinde 6500 TL sınırını geçeceğini tahmin ediyoruz.

 

Tüm cihazları olduğu gibi Lenovo Z5 Pro GT de CepteKoruma paketiyle güvence altına alarak astronomik tamir maliyetlerinden kurtulabilirsinz.

 

Cihaz ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum