New York'ta gerçekleşen etkinlikte beklenmedik bir anda Microsoft katlanabilir telefonu Surface Duo'yu duyurdu. Mobil cihazlar konusunda geride kalan Microsoft, duyurmuş olduğu Surface Duo modeli ile katlanabilir telefon sektöründe adım atarak yerini üst kademelere taşımakta kararlı görünüyor. 

 

Katlanabilir telefon denildiği zaman akla ilk olarak Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X geliyor. Bu telefonların çıkışlarında yaşanan aksaklıkları kendi lehine çevirmeye çalışan Microsoft, piyasaya adını büyük harfler ile yazdıramayı hedefliyor. 

 

 

Microsof Surface Duo Android Alt Yapısı İle Gelecek 

 

Microsoft, Google ile ortak olarak çalışıp cihazına 'Android'in en iyisini' getirmeyi planlıyor. Telefonun kusursuz bir şekilde çıkması planlanmıyor, yine de Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X ile rekabet edeceği düşünülüyor. 

 

Surface Duo'da her iki ekranda farklı uygulamalı çalıştırabileceğini belirten yetkililer, ikinci ekranın klavye veya oyun kolu olarak da kullanılması için yeni özelliklerin eklendiğini açıkladı. Surface Duo sayesinde tablet taşıma sorunu ortadan kalkacak gibi duruyor. Ofis kullanımı ve oyun oynamak için ideal hale getiriliyor. 

 

 

Cihazın gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alacağı söyleniyor. 5.6 inç ekran boyutuna sahip olan Surface Duo'nun ekranı tamamen camdan oluşacak. 

 

Şirket, Surface Duo hakkında ilk defa açıklama yaptığı için fazla bir bilgi paylaşılmamıştır. 

 

Microsoft Surface Duo Resmi Tanıtım Videosu 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum