6.6 inç boyutu ile dikkatleri üzerinde çekmeyi başaran Motorola Razr, Samsung Galaxy Fold'un aksine yukarıdan aşağıya doğru katlanıyor. Motorola Razr modeli ocak ayında raflardaki yerini alacak. 

 

2019 yılında telefon sektöründe rekrabet biraz daha yükseldi. Tüm şirketler son teknolojiye sahip olan ürünlerini peş peşe piyasaya sürdü. Ama en çok dikkat çeken ise katlanabilir telefon modelleri oldu. Samsung ve Huawei gibi teknoloji devleri tüketicilerin ilgisini çekmeye çalıştılar. İlerleyen zamanlarda katlanabilir telefonlar hayatımızın gerçeği ve tüm telefon üreten şirketler katlanır telefonlar ile karşımıza çıkacak. 

 

Bir dönem en popüler telefonlarını üreten Motorola, Razr model telefonu ile bize eski telefonlarını hatırlattı. Retro bir görünüme sahip olması ile birlikte günümüz teknolojileri ile birleştirilmiş bir yapıya sahiptir. 

 

Motorola Razr Tasarımı 

 

Motorola'nın katlanır ekranlı telefonu Razr, 6.6 inç ekran boyutuna ve 21:9 ekran oranına sahiptir. Razr modelinde OLED ekran kullanılmıştır. OLED ekran ile birlikte 2142x876 piksel çözünürlük sunacak.Samsung Galaxy Fold gibi yan tarafa katlanmayan Motorola, eskiden ürettiği kapalı telefonlarına benzer tasarımıyla dikkat çekiyor. 

 

 

Telefonu kapağını kapattığınız zaman ikinci ekranını kullanabiliyorsunuz. Bu ekran 2.7 inç boyutunda ve OLED yapısındadır. Çözünürlüğü ise 600x800 pikseldir. Bu ekran ile temel işlemlerinizi çok kolaylıkla halledebileceksiniz ve kameraları bu ekranda da kullanabileceksiniz.

 

 

Tasarımda dikkat çeken diğer özellik ise menteşe kısımları. Telefonun menteşeleri mühendisler tarafından tamamen gizlenmiştir. Böylelikle dış ortamdan menteşelere ulaşılmıyor. Menteşelerin gizlenmesinin sebebi ise toz ve suya karşı daha dayanıklı olmasıdır. 

 

Motorola Razr 2.2 GHz'lik Snapdragon 720'den güç alıyor. Bu güç 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile desteklenmektedir. Telefonu aldığınız zaman 128 GB depolama alanı ile yetinmek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü Motorola Razr telefonunda microSD kart girşi yok. Razr, 15 Watt TurboPower hızlı şarj desteği ve 2.510 mAh batarya gücüne sahip. 

 

Motorola Razr, ana kamerası 16 megapiksel çözünürlüğüne sahiptir. Ekranın kapak kısmında bulunan kamera ise 5 megapiksel çözünürlük sunuyor. Motorola telefonda SIM girişi bulunmamaktadır. Telefonu kullanabilmeniz için E-SIM kullanmak durumundasınız. 

 

Motorola Razr Teknik Özellikleri 

 

 

  • Ekran: 6.6 inç boyutunda, 2142 x 876 piksel çözünürlüğünde OLED
  • İşlemci: 2.2 Ghz Qualcomm Snapdragon 720
  • RAM: 6 GB
  • Depolama: 128 GB (microSD desteği bulunmamaktadır.)
  • Arka Kamera: 16 MP
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Batarya: 15 watt hızlı şarj destekli 2.510 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 9 Pie
  • Renk: Noir Black

 

Motorola Razr Fiyatı

 

Motorola Razr ocak ayında raflarda yerini alacak. Fiyatı ise 1.499 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu fiyat yurtdışı fiyatı olup vergiler dahil değildir. 

 

Motorola Razr Resmi Tanıtım Videosu 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum