iFixit YouTube kanalında piyasaya yeni sürülen telefonların içini dışına çıkardığı videolar paylaşıyor. Bu videolarda bir akıllı telefonun tamir edilebilirlik düzeyini ölçmek için yapılan bu çalışma, dikkatlerden kaçmıyor. 

iFixit son videosunda Motorola'nın yeni katlanır telefonu Razr modelini parçalara ayırdı. Ayırdığına da pişman oldu. Motorola Razr modeli malesef ki tamir edilebilirlik açısından hiç uygun bir cihaz değildi. Yaptığı çalışmadan sonra puanlama ile telefonların tamir edilebilirliğini açıklayan iFixit, Motorola Razr modeline 10 üzerinden sadece 1 puan verdi. 

iFixit, Motorola Razr modelinin çok karmaşık bir yapıya sahip olduğunu açıkladı. Bu durum Samsung Galaxy Fold modelinde de ortaya çıkmıştı. Katlanabilir ekran ve çift batarya kullanmanın tamir edilebilirlik oranını düşürdüğünü ifade ediyor. iFixit'e göre Motorola Razr'ın tek sorunu karmaşık bir yapıya sahip olması değil. Motorola Razr'ın tamir edilebilirlik oranını düşürmesinin sebebi ise içerisinde çok fazla tutkal olması. iFixit ekibi tutkal sorununu çözdüğünüzde bir tornavida kullanarak Razr modelini parçalara ayırmanın mümkün olduğunu söylüyor. Videoda bataryayı çıkarmak için baya zorlanıldığını görebilirsiniz. Bataryaların yapıştırılmış ve diğer yapıştırılmış parçaların çıkarmasında baya uğraş gösteriyor. Bu bileşenler haricinde diğer parçaları ise kolay sökülebiliyor. 

Motorola Razr modeli bu videodan sonra adından baya bahsettirecek gibi görünüyor. Motorola geçmiş dönemlerde çok kullandığı katlanabilir telefonları günümüze taşıdı ve ortaya çok dikkat çekici bir telefon çıkardı. Bakalım kullanıcılar Motorola Razr modelinden beklediği özellikleri bulabilecekler mi? 

Motorola Razr iFixit Videosu 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum