OnePlus 6 ve 6T İçin Yeni Android Q güncellemesinin yayınlanmasıyla, OnePlus tarafından OnePlus 6 ve 6T modelleri için ikinci Android Q beta güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmaya başlanmış oldu.

 

Google, Android Q önizlemeleriyle farklı bir şey yapmaya karar verdi. On iki telefon modeline de bu güncellemeleri sağlayacağını duyurdu. OnePlus bu listede ve bugün OnePlus 6 ve 6T için ikinci Android Q yapısını piyasaya sürüyor. Ne yazık ki, yükseltme için fabrika ayarlarına sıfırlama gerekiyor.

 

OnePlus, Google‘ın yaptığı gibi “geliştirici önizlemeleri” oluşturuyor. Ancak, bu ikinci geliştirici önizlemesini hangi Android Q Beta sürümünün oluşturduğunu belirlemek biraz zor bir işlemdir. Kafası karışan sadece biz değiliz; OnePlus forum mesajı aynı soruyu soran OP6 / 6T sahipleriyle dolu.

 

OnePlus geçtiğimiz günlerde Digital Wellbeing, Fnatic modu ve Haziran 2019 güvenlik yaması bulunan yeni bir güncellemeyi OnePlus 6 ve 6T modelleri için OxygenOS açık beta programı kapsamında dağıtmıştı. Şimdi ise şirket her iki cihaz için yeni Android 10 olarak bilinen Android Q güncellemesinin ikinci güncellemesini dağıtmaya başladı.

 

Yaklaşık birkaç ay sonra dağıtılması beklenen Android Q kararlı sürüm güncellemesinden önce bildiğiniz üzere onlarca farklı şirketin onlarca farklı modeli Android Q beta güncellemesi için Google ile işbirliği yaptığını duyurmuştu. Bu kapsamda dağıtılan ikinci beta güncellemesi ile beraber birçok hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesinin yapıldığını söyleyebiliriz.

 

Bunun bir beta yazılım olduğunu unutmamanızda fayda var. Günlük kullanıma uygun olmayan Android Q beta yazılımını deneyerek sizde firmaya mevcut hataları bildirebilir ve güncellemenin daha sorunsuz bir hale gelmesine katkı sağlayabilirsiniz.

 

ONEPLUS ANDROİD Q BETA SÜRÜMÜNÜN BİLİNEN HATALARI

 

  • Acil arama özelliği çalışmıyor
  • VoLTE çalışmıyor
  • Genişletilmiş ekran görüntüsü özelliği çalışmıyor
  • Çeşitli kararlılık sorunları bulunuyor
  • Uygulama uyumluluğu ile ilgili sorunlar bulunuyor

 

OnePlus, Google ’ın yaptığı gibi ‘geliştirici önizleme sürümü ’ oluşturuyor. Ancak, ikinci geliştirici önizlemesini hangi Android Q Beta sürümünün oluşturduğunu belirlemek biraz zor. Bu konuda OnePlus forumunda da ciddi bir merak söz konusu.

 

Eğer bir OnePlus 6 veya OnePlus 6T sahibiyseniz şu an istikrarlı bir şekilde çalışan ilk geliştirici önizleme sürümünü kullanmaya devam edebilirsiniz ya da yeni gelen ikinci geliştirici önizlemesini yükleyebilirsiniz. Eğer ikinci geliştirici önizleme sürümünü yüklemek isterseniz telefonunuzdaki tüm verileri silmeniz gerektiğini söyleyelim.

 

  OnePlus 6 OnePlus 6T
İşlemci Quad-core 2.8 GHz ARM Cortex-A75 (Kryo 385) Quad-core 2.8 GHz ARM Cortex-A75 (Kryo 385)
Ram 8GB, 6GB 6GB, 8GB
Depolama 64GB, 128GB, 256GB + microSD kart desteği yok 128GB, 256GB
Ekran 6.28 inç AMOLED ekran, 1080×2280 (FHD+) Pixel 403 PPI 6.41 inç (1080×2340 piksel) (FHD+) Pixel+ AMOLED ekran 402 PPI
İşletim Sistemi Qualcomm Snapdragon 845 (SDM845) Android 9.0 (Pie) Android 9.0 Pie işletim sistemi- Qualcomm Snapdragon 845 (SDM845)
Ön Kamera 16MP 16MP
Arka Kamera 16MP ve 32MP iki kameraya sahip 16MP ve 20MP iki kameraya sahip
Bağlantı Bluetooth 5 Bluetooth 5
Batarya 3300 mAh 3700 mAh
Ekrana Gömülü Parmak İzi Yok, Çerçevesiz Tasarım, Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch , Eğimli Ekran (2.5D), DCI-P3 Renk Uzayı, Çentikli (Notch) Ekrana Gömülü Parmak İzi Tarayıcısı var, Ortam Işığı Sensörü, Pusula, Yakınlık Sensörü, İvmeölçer, Hall Sensörü, SensorCore, RGB Işık Sensörü, Jiroskop

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum