CepteTamir
OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı
08 01 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 08.01.2020 | OnePlus | 0 Yorum

OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı

OnePlus, MacLaren özel serisi olarak adlandırabileceğimiz Concept One telefonunun tanıtımını CES 2020'de yaptı.

 

OnePlus, MacLaren imzası ile yeni bir telefon tanıtımını CES 2020'de yaptı. İnternet üzerinde kısa sürede yoğun ilgi topladı. Uzun süredir beklenen Concept One modeli olarak tanıttığı modelinde MacLaren imzası bulunuyor. OnePlus bazı tanıtım videolarını paylaşmıştı ama cihazı ilk kez canlı olarak CES 2020'de gösterdi. 

 

OnePlus, Concept One modelinde MacLaren arabalarından ilham alarak tasarlandı. Diğer telefonlardan farkı, tasarımının göz alıcı olmasıdır. Arka kapak kısmında dikişli ve turuncu renkte bir deri yüzey bulunmaktadır. Bu deri yüzey arka kısımın orta kısmına kadar bir fermuar edasıyla açılmış ve açık kalan kısmı ise siyah sert bir cam ile tamamlanmış. 

 

Arka kısmında açıkta bulunan yüzey, elektrokromik cam ile yapıştırılmıştır. Bu da yüzeyin opak haldeyken gerilim verildiğinde saydam hale geçmesini sağlıyor. Lüks uçaklar ve otellerde kullanılan elektrokromik cam ile telefonun kamera dizilimi gizlenmiş durumda. Saydam halde geçmesi için çok az güç gerekiyor. Bu işlem için gerçekleştirilen süre sadece 0.7 saniye, bu tasarım saydam hale geçişi hızlandırıyor. 

 

Elektrokromik camla saklanan kameranın bir diğer getirisi de cihazda bulunan farklı çıkıntıları tamamen ortadan kaldırması. Elektrokromik camın sağladığı teknik özelliklerden bir tanesi de nötr yoğunluk filtresi olarak kullanılması. Cam yüzeyin elektro 8ND değerinde ışık engellemsini sağlıyor. Fazla ışık alan ortam olsa bile daha dengeli fotoğraflar çekmesini sağlıyor. 

 

Ön kısmında ise ilgi çekici bir özellik, son zamanlarda çentikli ön kamera görmeye alışmıştık. OnePlus Concept One modelinde bu tasarımı kullanmadı ve ön kısımda gayet sade ve şık bir görünüm elde edilmiştir. Ön kamerasında ise kızaklı kamera kullanılmıştır. OnePlus Concept One modeli 7T Pro modelinin MacLaren Edition sürümü olarak görünüyor. 

 

İşte MacLaren Edition OnePlus Telefonunun Videosu

 

OnePlus 7 Pro CepteKoruma Paketi

OnePlus 7 Pro CepteKoruma Paketi

1000 TL

CepteKoruma paketi; sıfır, ikinci el ya da yurt dışından satın adığınız bütün telefonlar için geçerlidir. 1 yıl geçerli olan koruma paketiniz bu süre içerisinde 3 adet kaliteli tamir hizmetini ücretsiz bir şekilde almanızı sağlar. Darbe, ekran kırılmaları, sıvı temas ve diğer tüm kullanıcı kaynaklı hasarları kapsar.

NOT Telefonunuzda herhangi bir sorun varsa tamir işlemlerini gerçekleştirip sonrasında koruma paketi alabilirsiniz. Telefonunuzda sorun olduğunu düşünüyorsanız Tıklayın


Yorum Yap
DHYP3
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM