OnePlus, MacLaren imzası ile yeni bir telefon tanıtımını CES 2020'de yaptı. İnternet üzerinde kısa sürede yoğun ilgi topladı. Uzun süredir beklenen Concept One modeli olarak tanıttığı modelinde MacLaren imzası bulunuyor. OnePlus bazı tanıtım videolarını paylaşmıştı ama cihazı ilk kez canlı olarak CES 2020'de gösterdi. 

 

OnePlus, Concept One modelinde MacLaren arabalarından ilham alarak tasarlandı. Diğer telefonlardan farkı, tasarımının göz alıcı olmasıdır. Arka kapak kısmında dikişli ve turuncu renkte bir deri yüzey bulunmaktadır. Bu deri yüzey arka kısımın orta kısmına kadar bir fermuar edasıyla açılmış ve açık kalan kısmı ise siyah sert bir cam ile tamamlanmış. 

 

Arka kısmında açıkta bulunan yüzey, elektrokromik cam ile yapıştırılmıştır. Bu da yüzeyin opak haldeyken gerilim verildiğinde saydam hale geçmesini sağlıyor. Lüks uçaklar ve otellerde kullanılan elektrokromik cam ile telefonun kamera dizilimi gizlenmiş durumda. Saydam halde geçmesi için çok az güç gerekiyor. Bu işlem için gerçekleştirilen süre sadece 0.7 saniye, bu tasarım saydam hale geçişi hızlandırıyor. 

 

Elektrokromik camla saklanan kameranın bir diğer getirisi de cihazda bulunan farklı çıkıntıları tamamen ortadan kaldırması. Elektrokromik camın sağladığı teknik özelliklerden bir tanesi de nötr yoğunluk filtresi olarak kullanılması. Cam yüzeyin elektro 8ND değerinde ışık engellemsini sağlıyor. Fazla ışık alan ortam olsa bile daha dengeli fotoğraflar çekmesini sağlıyor. 

 

Ön kısmında ise ilgi çekici bir özellik, son zamanlarda çentikli ön kamera görmeye alışmıştık. OnePlus Concept One modelinde bu tasarımı kullanmadı ve ön kısımda gayet sade ve şık bir görünüm elde edilmiştir. Ön kamerasında ise kızaklı kamera kullanılmıştır. OnePlus Concept One modeli 7T Pro modelinin MacLaren Edition sürümü olarak görünüyor. 

 

İşte MacLaren Edition OnePlus Telefonunun Videosu

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum