CepteTamir
IMG-BLOG
22 06 / 2017
Yazar | 22.06.2017 | Akıllı Telefonlar | 0 Yorum

Telefon Tamir İşleminde Orijinal Parça Önemi

Orijinal parça görüntü kalitesiyle  piyasada kullanılan yan sanayi ekran arasındaki görüntü kalitesi gözle görülebilecek kadar bellidir.

Yan sanayi ekran görüntüsü daha mat,bulanık,noktasal lekeler varmış gibi bir görüntü verir.

Bu kötü ekran görüntüsü temiz net bir ekrana bakmadığınızdan gözlerinizde daha çok yorulacaktır.

Yan sanayi ekranda ki renk spekturumu da başarsızdır.

Orijinal parçanın mukavemeti  yan sanayi parçaya göre mukayese edilemeyecek kadar iyidir.Yan sanayi ekranın kısa sürede bozulma ihtimali çok yüksektir.

Bu bozulma küçük bir darbede dahi ekranın kırılması veya ekranda renk dalgalanmalarının oluşması gibi sonuçlanabilir.

Samsung Note 7 deki batarya olayını herkes biliyordur.Bu olayda göründüğü gibi eğer sorunlu batarya takılırsa cebinizde bir bombaya dönüşebilir.

Orijinal ile yan sanayi arasında fiyat farkı insan sağlığını tehlikeye atmayacak kadar küçüktür.Yan sanayi batarya orijinal bataryaya göre şarj süresi daha uzundur ve ısınma yapmaz.

Yan sanayi batarsa ise aşırı ısınma yapar ve şarj süre %100 den %3 anlık olarak inebilir. Orijinal batarya kısa sürede dolum yaparken yan sanayi bataryanın dolumu saatler alır.

Yan sanayi batarya telefona zarar verir ve performansını düşürür.

Yan sanayi batarya kullanırsanız voltaj kaçakları,sürpriz cihaz arızaları ve yangın tehlikesi gibi bir çok riski engellemiş olursunuz.

Piyasada orijinal parça kullandığını iddia edip yan sanayi kullanan bir çok firma vardır.Bu firmalara karşı müşterilerimizi uyanık ve bilinçli olmaları için uyarıyoruz.

Sunduğu hizmetlerin arkasında duan firmalardan hizmet almalarını tavsiye ederiz. Ceptetamir olarak orijinal parça kullanıyoruz ve değişimi yapılan her parçaya 2 yıl garanti veriyoruz.


Yorum Yap
BwyzX
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar