Cep telefonu tamiri ciddi uzmanlık, deneyim ve bilgi isteyen bir iştir. Bu nedenle cep telefonu tamiri gerçekleştirmeden önce işinde uzman, teknolojiyi iyi kullanan ve her şeyden önemlisi deneyimli bir yetkisi servisi tercih etmenizde fayda vardır.

 

Cep telefonlarımızı iletişim ihtiyacımızın yanında eğlence ve sosyalleşmek için kullanıyoruz. Telefonlarımızın kullanım alanı genişledikçe onlarla geçirdiğimiz süreler de uzuyor. Bu da cihazlarımızın daha çabuk ve sık bozulmasına neden oluyor. Akıllı telefon sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan biri; cep telefonum bozuldu, ne yapmalıyım? Yanıtı çok basit, cep telefonunuz çeşitli sebeplere bağlı olarak bozulabilir veya arızalanabilir. Bu durumda en etkili ve en mantıklı çözüm, cihazınızı güvendiğiniz kurumsal bir cep telefonu teknik servisine emanet etmektir.

 

En sık Karşılaşılan Cep Telefonu Arızaları

 

En sık karşılaşılan cep telefonu arızalarının başında ekran arızası/ekran kırılmaları ve batarya arızası geliyor.
Cep telefonu ekranları marka fark etmeksizin hayli hassas şekilde üretilir. Bu nedenle cihazların en çok arızalanan kısmı ekranlarıdır. Cep telefonu ekranı arızasında genellikle cihazın ekranı çizilmiş ya da kırılmış olur.

 

Diğer en sık rastlanan cep telefonu arızası batarya sorunudur. Cep telefonu bataryanız bozulduğunda, ya bataryanız şişer; ya da cep telefonunuz şarj olmaz. Batarya sorunu yaşayan cep telefonu kullanıcılarının aklındaki soru da orijinal batarya nasıl anlaşılır?

 

Cep telefonu arızaları, genellikle kullanıcı hataları nedeniyle gerçekleşir ve en sık arızalanan parçalar ekran ve bataryadır. Cep telefonu tamirinde uzmanlık, deneyim ve bilgi kadar önemli olan bir diğer nokta; telefon tamirinde orijinal parça kullanımıdır.

 

Cep telefonu tamirinde orijinal parça tercih etmeniz, cihazınızın ilk aldığınız günkü performansına en yakın performansı sunmakla kalmaz; aynı zamanda cihazınızın kullanım ömrünü de uzatır. Peki, cep telefonu tamirinde orijinal parça kullanmanın önemi nedir? Orijinal ekran ve orijinal batarya nasıl anlaşılır?

 

Orijinal Ekran Nasıl Anlaşılır?

 

Cep telefonu kullanıcıları haklı olarak hangi ekran orijinal, hangi ekran yan sanayi ayırt edememektedir. Yazımızın bu bölümünde cep telefonu tamirinde orijinal ekran nasıl anlaşılır, orijinal ekran yan sanayi ekrandan nasıl ayırt edilir sorularına yanıt arayacağız.

 

Orijinal ekran ve yan sanayi ekrana sahip iki cep telefonunu yan yana getirdiğinizde ilk bakışta hangisinin orijinal ekrana sahip olduğunu anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Fakat telefonları biraz kurcalayınca aradaki fark kendini belli edecektir. Nasıl mı?

 

İlk bakışta aralarında fark olmayan iki telefonu yan yana koyun ve ekranını açın. Yan sanayi ekranlar genellikle göz yorgunluğu ve hassasiyeti düşünülmeden üretildiği için orijinal olmayan ekran, gözü yoran mavi ışık ağırlıklıdır ve oldukça parlaktır.

 

Orijinal ekranlarda ise göz hassasiyeti ön plandadır. Ekranı açtığınızda gözü yormayan sarı ışıkların ağırlıkta olduğunu fark edeceksiniz.
Yan sanayi ekranlı telefonu elinize alın ve parmağınızla ekranına hafifçe bastırın. Parmağınızla bastırdığınız yerin etrafında renkli dalgalanmalar göreceksiniz. Bu ekranınınız orijinal olmadığını gösterir. 

 

Fakat orijinal ekranı olan telefonlarda bu renkli dalgalanmalar hayli az olacaktır. Bu dalgalanmaları görmek için ekrana çok sert şekilde bastırmanız gerekecektir.
Bu renk dalgalanmasının veya renk bozulmasının sebebi, iki ekran camının farklı esnekliklerde ve IPS kalitesinde olmasın nedeniyledir.

 

Orijinal ekran ile yan sanayi ekranı ayıran bir diğer önemli detay ise ekran parlaklığıdır. Orijinal ekranda, parlaklığı sonuna kadar kıstığınızda görüntüler anlaşılır şekilde ekranda yer almaya devam ederken; yan sanayi ekranın parlaklığını sonuna kadar kıstığınızda neredeyse hiçbir şey göremiyorsunuz.

 

Bu durum kapalı ortamda fazla rahatsız etmese bile güneş ışığı altında belli olacaktır.

 

CepteTamir iPhone Ekran Değişimi

 

CepteTamir’in uzman ekibi iPhone ekran değişimi konusunda yanınızda. iPhone ekran değişiminde orijinal yedek parça ve CepteTamir garantisi ile cihazınızı uzman teknik ekibimize rahatlıkla emanet edebilirsiniz.

 

CepteTamir, iPhone ekran değişimi fiyatları 2 farklı seçenek ve 2 farklı garanti kapsamı sunuyor. 

 

iPhone ekran değişiminde birinci paket: iPhone cihazınızın ekranını dilerseniz orijinal ekranla değiştiriyor ve 2 yıl garanti veriyoruz. Bu sayede cihazınızı ilk günkü performansta kullanarak, kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

 

iPhone ekran değişiminde ikinci paket: Bu garanti paketimizde iPhone ekranınızı A kalite ekran ile değiştiriyor ve 1 yıl garanti veriyoruz. Yeni bir iPhone cihazı almak istiyor ve fiyatların aşağı inmesini bekliyorsanız; elinizdeki cihazın ömrünü 1 yıl daha uzatmak için güzel bir seçenek.

 

Orijinal Batarya Nasıl Anlaşılır?

 

Cep telefonu bataryalarında en sık karşılaşılan sorun batarya şişmesi ve ısınma sorunudur. Cep telefonu bataryaları, genellikle yan sanayi batarya kullanımı ve kullanıcı hataları nedeniyle arızalanır. Cep telefonu bataryası arızası durumunda, diğer tüm ürünlerde olduğu gibi orijinal batarya tercih etmeniz, hem cihazınızın kullanım ömrünü uzatacak; hem de uzun vadede ekonomik kar elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Cep telefonu piyasasında çok sayıda yan sanayi batarya olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, orijinal batarya nasıl anlaşılır?
Yan sanayi ve orijinal bataryayı yan yana koyduğunuzda arada gözle görülür çok belirgin farklar görmekte zorlanabilirsiniz. Fakat biraz detaylı incelediğinizde iki ürün arasında farkı görebilirsiniz.

 

Orijinal bataryaların dış yüzeyindeki bilgilendirme yazılarının pürüzsüz ve net şekilde okuna bildiğini fark edeceksiniz. Buna karşın yan sanayi bataryaların üzerindeki yazılar pürüzlü ve net değildir.

 

Bir bataryanın orijinal olup olmadığını anlamak için basit bir fizik testi size fikir verebilir. Orijinal bataryayı elinize alıp bükmeye çalıştığınızda, hayli dirençli ve kolay kolay bükülemediğini fark edeceksiniz. Orijinal bataryalar sert ve fiziki baskıya karşı mukavemetlidir. 

 

Buna karşın yan sanayi bataryalar adeta bir oyun hamuru gibi bükülebilir.

 

Bunun yanında bükme testini denerken oldukça dikkatli olunmasında fayda vardır. Fazla baskı uyguladığınızda batarya patlayabilir veya yanma yapabilir.

 

CepteTamir Batarya Değişimi

 

Yan sanayi bataryaları kullanmaya başlamadan önce gözle ayırt etmek zor olabilir. Fakat yan sanayi bataryaların en belirgin bir diğer özelliği, kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra kendini gösterir.

 

Yan sanayi bataryaya sahip cep telefonunuz kendi kendine kapanabilir veya şarjjı bir anda bitebilir.

CepteTamir batarya fiyatlarına bakmadan, cep telefonu bataryanızı değiştirmeyin. CepteTamir, bataryanızı orijinaliyle değiştirir ve 6 ay garanti verir.
 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum