Bu günlerde cep telefonu kullanıcıları için en büyük sıkıntılardan biri pil ömrü. 12-16 saatlik pil ömrü, göze çarpan bir gelişme olarak gözüktüğü halde, en iyi arkadaşınızla birkaç uzun konuşma ve birkaç saatlik dizi izleme, oyun oynama ekrandaki şarj ibresini kısa sürede sıfıra indirecektir.

 

Peki, telefonunuzu şarj ettikten sonra hala iyi bir performans alamıyor musunuz? Tüm bataryalar zamanla şarjlarını daha hızlı kaybeder veya hiç şarj etmez. Telefonunuzun çok ısınması, güvenilir bir şarj aletiyle şarj ettikten sonra bile şarjının dolmaması gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuza bozuk deyip hemen ondan vazgeçmeyin çünkü telefonunuzun bataryasını değiştirme vaktiniz gelmiş olabilir.

 

Pil Ömrü Performansını Etkileyen Durumlar

 

 1. Telefonunuz hiç açılmıyorsa darbe almış, suyla temas etmiş ya da bataryası bozulmuş olabilir. İlk iki seçeneği elediyseniz ve telefonunuzda ışık ya da bildirim gibi herhangi bir yaşam belirtisi yoksa bataryanızın bozuk olduğunu ilan edebiliriz.
 2. Batarya arızası dışında telefonda arıza yoksa sadece şarja takılıyken çalışır. Güç kaynağından çektiğinizde çalışmıyorsa batarya şarj olmuyor demektir. Yeni bir batarya takmanızın zamanı gelmiştir.
 3. Telefon gerekli sürede şarj olmuşsa doluluk oranı %100 ise buna rağmen şarjı üreticilerin açıkladığından daha kısa sürede bitiyorsa kullanım şeklini unutmayın. Üreticilerin duyurduğu pil ömrü genellikle normal kullanım şekli içindir. Yani oyun oynamak, sürekli müzik dinlemek hatta telefonunun iyi sinyal alamadığı bir yerde sinyal almak için fazla çalışması pil ömrünüzü açıklanandan kısa sürede bitirir. Bu durumlar geçerli değilse ve telefonunuzun şarjı %40, %50 gibi doluluk oranındayken aniden kapanıyorsa bataryayı değiştirin.
 4. Bataryalar şarj edilirken elbette ısınacaktır ancak birçok batarya ısıyı içinde tutar böylelikle dışarıdan temasla belli olacak kadar ısınmasını engeller. Eğer telefonunuz dokunmak için aşırı sıcak bir hale geliyorsa ve suç direk güneş ışığına maruz bırakmanız değilse bataryanızı değiştirin.
 5. Bataryaların iç hücrelerinde bozulma sonucu şişkinlikler meydana gelir. Bunu gözle fark edebilirsiniz. Şişkinlik fark ettiğiniz zaman mutlaka bataryanızı değiştirin. Batarya patlaması göze alınamayacak bir risk.

 

Bataraya Değiştirme Uğraşmaya Değer mi?

 

Batarya olmadan veya başka bir güç kaynağı olmadan bir cep telefonu değersizdir. Telefonun bataryası değiştirmeye değer mi? Olabilir. Kötü durumda olan eski bir telefonunuz varsa, bataryayı değiştirseniz bile birkaç hafta içinde telefonunuz pes edebilir. Bununla birlikte, telefon iyi durumda ve ihtiyaçlarınıza uyuyorsa, cihazı çalıştırmak için yeni bir pil satın almak faydalı olabilir.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
 2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
 3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
 4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
 5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
 6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
 7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum