Qualcomm, Snapdragon 865 yonga seti önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Samsung S20 modeline güç verecek. Qualcomm yonga seti ile birlikte desteklenen donanım kullanılarak 8K'lık bir video örneği yayınlandı. 

 

Spectra 480 ISS, Snapdragon 865 yonga setinin içerisinde bulunuyor ve saniyede 2 gigapiksel işleme gücüne sahiptir. Yani 200 MP fotoğraflar yakalayabilir ve aynı anda 4K HDR video ve 64 MP fotoğrafta çekebilir. 

 

Kullanılan donanımda Sony IMX586 48MP sensör ile eşleştirilmiştir. Üretim öncesi yayınlanan bu video, YouTube sıkıştırmasından ya da gerçek donanımından kaynaklanabilecek gürültü ve grenli görünüyor. Çekimler kasım ayına kadar yapıldığı için belki de kasım ayından sonra video kalitesini arttırmış olabilir. 

 

8K videoyu yakın zamanda televizyonlarda ya da akıllı telefonlarımızda görmeyeceğiz gibi görünüyor. 8K video daha yaygın hale gelmeye başladı ve 8K videoları telefonumuzda depolamak için daha fazla depolama alanına ihtiyacımız var. 

 

Samsung S20 Ultra modeli 108MP kamera sensörü ile 8K video kaydedebileceği ise söylentiler arasındadır. Önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan Samsung S20 serisini merakla bekliyoruz. 

 

İşte Snapdragon 865 İle Çekilen 8K Video

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum