Ülkemizde Apple ve Samsung gibi markaların amiral gemisi sayılacak yüksek performanslı telefonlarının aksine, orta segment ve uygun fiyatlı telefonların satışlarının daha yüksek olduğunu görüyoruz. 

 

Bu söz konusu satışlara Xiaomi ve onun alt markası olarak karşımıza çıkan Redmi serisi de ekleniyor. Redmi Note 8 uygun fiyatıyla ve tatmin eden performans detaylarıyla birçok kişiye ulaştı. İşte bu rakamları açıklayan marka,  Redmi Note 8 ve Redmi Note 8  Pro ile 10 milyon satışa ulaştığını söyleyerek, başarısını yayınlamış oldu. 

 

Bu 10 milyon rakamını daha anlaşılır kılmak gerekirse, bu her gün ortalama 110 bin adet satıldığı anlamına gelir. Bu, Redmi Not 7'den daha kısa sürede rakamlara ulaşması anlamına geliyor ki, Redmi için oldukça önemli bir başarı.

 

 

Redmi Not 8 Pro modelinin özelliklerine bakıldığında ise 6,53 inçlik ekranının ön kısmında damla çentik bizi karşılıyor. Bu yılın birçok telefonunda karşımıza çıkan bu çentik, LCD ekran ve IPS sertifikası ile taçlanıyor. 6 GB ve 8 GB olarak iki farklı RAM kapasitesine sahip olan cihazın kalbinde Helio G90T işlemci kullanılıyor. 

 

Sevilen kamera performansının detaylarında  ise 64 MP bir ana kamera, bunun yanında 8MP geniş bir kamera ve 2MP makro kamera ile bir de 2 MP derinlik sensörü ile geliyor. Arka kısımda bulunan parmak izi okuyucu ile beraber telefonda 18W hızlı şarj desteğiyle geliyor. 4500 mAh bataryaya da sahip olduğunu ekleyelim. 

 

Biraz önce saydığımız özellikler Redmi Note 8 Pro'ya aitti. Redmi Note 8'in özelliklerine bakıldığında ise pro modelinden pek farkının olmdağı görülüyor. 

 

Redmi Note 8 bizi, 6,39 inç FHD + LCD ekran ve Snapdragon 665 ile bizi karşılıyor. Arka kısımda 48MP f / 1,79 diyafram açıklığına sahip bir lens bulunurken,  8MP'lik bir geniş açılı kamera bulunuyor. Bunlara ise, 2MP makro kamera ve başka bir 2MP derinlik sensörü eşlik ediyor. 

 

Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro cihazınızda yaşadığınız sorunları CepteTamir ile çözebilirsiniz. Koruma paketleri ve telefonlarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm bulmamız için bize ulaşın. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum