Samsung,A50 modelinin popüler olmasından sonra A51 modelini geliştirmeye başlamıştır. 

 

Samsung A51 modelinin ön kamerası ekranın üst kısmında bir delikte yer alacak. Samsung'un bu sene tanıttığı 3D Glasstic, A51 modelinde de yer alacak. Arka kamera kısmına baktığımız zaman ise burada bizi L şeklinde bir kamera tasarımı karşılıyor. A51 modelinde yer alan tuşları telefonun sadece sağ kısmında yer alıyor ve sol tarafta bir tuş bulunmuyor. 

 

Samsung A51 modelinin ekran boyutu 158,5x73,6x7,9 mm'dir. Ağırlığı ise 172 gramdır. Satışa çıkacak olan renkler 4 tanedir. Bunlar Prism Crush White, Black, Pink ve Blue renkleridir. Gücünü ise Exynos 9611 den alacak ve 4 GB ve 6 GB RAM'e sahip olan telefonun 64 GB ve 128 GB dahaili depolama seçenekleri olacak. Hafızayı artırmak için ise microSD kart kullanarak 512 GB'a kadar hafıza artırabilirsiniz. 

 

Ekran kısmında ise 6,5 inç olan Samsung A51 FHD+ Super AMOLED Infinity-O bir ekran kullanılmıştır. Ön kamera çözünürlüğü 32 megapiksel olan telefonun üst segment telefonlarda karşılaştığımız ekrana gömülü parmak izi sensörü de yer alacak. Bataryası ise 4.000 mAh güce sahip olan Samsung A51 modeli batarya gücünü 15 wattlık hızlı şarj ile destekleyecek. 

 

Arka kamerasına baktığımız zaman 48 megapiksel ana sensör, 12 megapiksellik ultra geniş açılı sensör, 5 megapiksellik derinlik sensörü yer alıyor. Dördüncü kamerası ise 5 megapiksellik f/2,4 diyaframa sahip makro lenstir. Makro lens Samsung A51 modelinin en dikkat çekici özelliği diyebiliriz. Makro lens sayesinde yakın çekim yapılabilecek. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise artık uygulamalar ile bulanıklaştırma efekti yapmanıza gerek kalmayacak. A51 modelinde kendine özgü bulanıklaştırma efekti olacak ve bu bulanıklaştırma efekti yazılım destekli bokeh ekektlerinden daha iyi olacağını da söyleyebiliriz. 

 

Samsung Galaxy A51 Çıkış Tarihi 

 

Samsung Galaxy A51 modeli 12 Aralık'ta satışa çıkacağı bir video paylaşmıştı. A51 modelinin çıkışı ile birlikte Samsung A71 modelinin de tanıtımını yapabilir. Ama A71 modeli ve diğer modelleri önümüzdeki seneye kadar reyonlarda yerini almayacak. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum