Samsung'un A11 ve M11 modellerinde Android 10 kullanılacağı WFA tarafından onaylandı. Bütçe dostu telefonlarını bu yıl içerisinde satışa sunacak olan Samsung, Wi-Fi Alliance (WFA) tarafından sertifika verildi. Telefonun model numaraları da belli oldu. Model numaraları SM-A115F ve SM-M115F'dır. 

 

Birkaç ay önce çıkan iddialara göre Galaxy A11 modeli kutusundan Android 10 ile çıkacağı olmuştu. Yeni WFA onay belgelerine göre A11 ve M11 modelleri Android 10 ile çalışacak. Ama WFA belgeleri her zaman olduğu gibi yeni donanımlar konusunda ayrıntı vermemeyi tercih ediyor. 

 

Galaxy A11 ve M11 Ne Zaman Çıkacak?

 

Samsung Galaxy A11 modeli, 2 GB RAM ve 32 GB'lık dahili hafıza ile birlikte Snapdragon 625/626 yonga setinden gücünü alacağı görülmüştü. Galaxy M11 modeli hakkında ise çok az bilgi var. M11 modelinin siyah ve mavi renk ile satışa sunulacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bu renklere ek olarak mor renk seçeneğinin de olacağı ortaya çıktı. M11 modelinin de 2 GB RAM ve 32 GB'lık depolama alanı ile gelmesi bekleniyor. 

 

Samsung Galaxy A11 ve M11 modellerinin ne zaman piyasaya çıkacağı ise belirsizlik konusu. WFA'da çıkan onaya göre A11 ve M11 modellerinin yakın zamanda çıkacağı gösteriliyor ama çıkacağı tarihin bir garantisi bulunmuyor. Samsung 2020 senesi için A serisi modellerinin üzerinde çalışıyor. 2019 yılında A serisi telefonlarını baştan aşağıya değiştirerek baştan aşağı yeniledi. Önümüzdeki yıllarda ise A serisine yeni modeller ekleyerek ve çıkarmış olduğu modelleri gelişmiş versiyonlarını kullanıcılara sunmayı planlıyor. 

 

Samsung, hangi telefon modeli ile A serisinin açılışını yapacağı bilinmiyor. Tahminlere göre Galaxy A11, A31 ve A41 modelleri ile yılı başlatacağı söyleniyor. Bunlarla beraber üst segment olarak piyasaya sürmesi beklenen A71 ve A91 modelinin de açılışını yapacağı düşünülüyor.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum