Infinity-o tasarımını ilk duyuran marka Samsung oldu ancak ardından Huawei’in atağıyla ilk infinity-o ekran hangi markadan çıkacak diye düşünülmeye başlandı.

 

Huawei’in Nova 4 videdosunu paylaşmasıyla bayrağın Huawei’in eline geçeceğini düşünürken, Samsung’un Galaxy A8S’itanıtmasıyla yarışma ebediyen son buldu ve meşale Samsung’da kaldı.

 

A serisinin en yenisi A8S’de kamera ekranın sol üst köşesine konumlandırılmış durumdave ekranda tabiri caizse koca bir delik oluyor.

 

Teknolojik gelişmeler açısından takdire değen bu gelişmelerin kullanıcı nezdindeki kıymeti ise tartışılır zira eskiden ekrandaki tek ölü piksele bile dayanamayan kullanıcılar şimdi ekrandaki koca boşluğa sahip oldukları için seviniyor.

 

A8S ekrana gömülü kamerası ile ekran gövde oranını maksimuma çıkarmış durumda ancak yine de ekranda  koca bir siyahlık olduğu gerçeği değişmiyor.

 

Donanımsal anlamda kullanıcıları tatmin edecek olan A8S şık ve zarif yapısıyla da dikkat çekiyor.

 

Klasik Samsung tasarımının aksine arka taraftaki kameraları iPhone stili ile yerleştiren Samsung arka kapakta parmak izi okuyucusunu da standart yerine konumlandırmış.

 

Arkada üst üste 3 kamera ve altta bir flaş kullanan firma ultra geniş açılar yakalamasıyla da öne çıkan bir cihaz.

 

SAMSUNG GALAXY A8S TEKNİK ÖELLİKLER

 

*6.4 inç (2340 x 1080 piksel) Full HD+ ekran

*Snapdragon 710  işlemci, Adreno 616 GPU

*6GB/8GB RAM, 128GB dahili depolama alanı

*Android 8.1 Oreo işletim sistemi

*24MP, f/1.7 diyafram + 10MP, f/2.4 diyafram + 5MP, f/2.2 diyaframlı üç arka kamera

*24MP, f/2.0 diyaframlı ön kamera

*Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2.4/5GHz), VHT80, Bluetooth v5, GPS + GLONASS, USB Type-C, NFC

*Hızlı şarj destekli 3400mAh batarya

 

Teknik bakımdan gayet yeterli olan cihaz ön kameradaki ilginçliği koyu arka planlar kullanarak gidermeye çalışacak büyük ihtimalle de başarılı olunacaktır.

 

Cihazın satış tarihi Çin için 21 Aralık olarak açıklanırken fiyatının 500 Dolar olması bekleniyor, bu da ülkemizde bu cihazın ortalama 4000 TL civarında satılacağını gösterir ki çok yüksek bir rakama denk geldiğini söyleyebiliriz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum