Samsung bu yıl başında çıkaracağı ekranı katlanabilir telefonu teknik sorunlar nedeni ile ertelemişti. Teknik sorunlarla karşılaştıktan sonra neleri değiştirdi? 

Ekran sorunu nedeni ile satışa çıkmayan Samsung Galaxy Fold Eylül ayında raflardaki yerini alacak. Şimdilik büyük pazarlarda satışa sunulaccağı söylenen Samsung Galaxy Fold sorunsuz bir şekilde karşımıza çıkacak.

İşte Samsung Galaxy Fold’da yapılan iyileştirmeler:

  • Yapılan en iyi iyileştirmlerden bir tanesi koruyucu ekran katmanı. Test sürecinden Samsung Galaxy Fold’u deneyimleyen kişiler ekranın üzerinde bulunan katmanı çıkararark ekranda hasar oluşmuştu. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için Samsung koruyucu ekran katmanını Fold’un çerveve kısmına kadar uzattı ve çıkarılma sorununu ortadan kaldırdı.

  • İyileştirmelerden bir tanesi de menteşe kısımlarına ek kapaklar koyarak erişilmez hale getirdi. Bu kapaklar sayesinde telefonun iç kısmına yabancı cisimlerin girmesi engellendi. Ekran bütünlüğünün korunması için yeni metal katmanlar ve menteşe kısmı ile telefon kasası arasında ki boşluk azaltılmıştır.

 

 

Teknik Özellikler

7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip.

Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcisinden alan Samsung Galaxy Fold , 12 GB Ram ile geliyor.  512 GB dahili hafızası olan Samsung Galaxy Fold ekrana gömülü parmak izi okuyucusu bulunmamaktadır. Bunun yerine parmak izi okuyucusu güç tuşundadır.

Arka kamerada 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer almaktadır.

Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunmaktadır. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.

4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

Samsung Galaxy Fold’un yurtdışı fiyatı 1.980 $ civarı satışa sunulacaktır.

Samsung Galaxy Fold'un İlk Görüntüleri 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum