Samsung, 20 Şubat’ta düzenlediği etkinlikte Galaxy S10 ailesini ve katlanabilir telefonu olan Fold’u tanıtarak, bir anda dikkatleri üzerine çekmişti. Samsung’un, bu sene tanıtacağı ikinci amiral gemisi telefonu ise Galaxy Note 10 olacak.

 

Samsung Galaxy Note 10 Pro, kısa süre önce 45W hızlı şarj sistemiyle geleceği söylentileriyle anılmıştı. Ancak bu gerçekleşmeyecek gibi. Çünkü telefonun özelliklerinin dayandırıldığı bir kaynağa göre telefon 25W şarj sistemine sahip, Bunun yanında rakiplerinin oldukça da gerisinde kalmış oluyor. Şimdiye kadar tanıtılan en büyük Samsung amiral gemisi modeli olacak Galaxy Note 10 Pro, 6.75 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak.

 

Oldukça ince çerçevelere sahip olacak telefon, ekranın tam üst orta kısmına yerleştirilen bir kamera deliğine ev sahipliği yapacak. Telefonun alt kısmında ise bir S-Pen girişi, USB-C bağlantı noktası ve hoparlör ızgarası bulunuyor.

 

TOPLAMDA 5 KAMERA YER ALACAK

 

Samsung Galaxy Note 10’un ön tarafında tek bir kamera bulunurken, telefonun arka tarafına baktığımızda ise 4 adet kamera karşımıza çıkıyor. Bir ana kamera, ultra geniş açı ve telefoto kameralardan oluşacak bu lenslerin hemen yanında ise ToF sensörü kamerası bulunacağı düşünülüyor. Telefonun arka tarafında herhangi bir parmak izi okuyucusunun bulunmaması, bu sensörün ekrana gömülü olarak karşımıza çıkacağı iddialarını güçlendiriyor.

 

Diğer sızdırılan özelliklere baktığımızda Note 10 Pro’nun, 4500 mAh batarya kapasitesine sahip olması ve 45W gibi oldukça hızlı bir şarj teknolojisi kullanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl Note 9’u 9 Ağustos’ta tanıtan Samsung, Note 10 serisini de 10 Ağustos’ta tanıtmayı planlıyor.

 

Galaxy Note 10 oldukça ince çerçeveler ve ekrana gömülü ön kamera ile normal modellerden farklı görünecek. ToF sensörünün bulunduğu cihaz, 6,75 inç bir AMOLED ekranı bulunan Note 10 Pro, gücünü Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alacak. En az 6 GB, en üstte ise 12 GB RAM bulunacak modelin resmi olarak 10 Ağustos tarihinde duyurulup tanıtılacağı aktarılıyor. İlk fiyat tahminlerine gelecek olursak, Note 10 modeli 1.100 dolar civarında olacak gibi duruyor. Pro model için ise 1.300 dolara kadar fiyatların yükselebileceği düşünülüyor. Bir üst modelin ise 5G destekli versiyonu olacak. Onun da fiyatı 1.700 ve 1.800 civarına ulaşması bekleniyor.

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum