Samsung Galaxy XCover 5 duyurulmasının ardından sağlam özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca cihaz şirket içi iletişim ve acil durumlarda kullanılacak fiziksel tuşla birlikte geliyor. Arazi ve fabrikalarda zorlu çalışma koşulları için bu cihazı ürettiğini belirten Güney Kore merkezli teknoloji devi yeni cihazında çok fazla kullanışlı özellik taşıyor. En fazla dikkat çeken özelliği isesuya ve toza karşı tam koruma sağlıyor olması. Sağlamlık odaklı üretilen Galaxy XCover 5 “zorlu ortamlar için üretilmiş en yeni dayanıklı ve gelişmiş akıllı telefon” olarak dünya pazarına sunulacak. ​

Galaxy XCover 5​ Tasarımı

Samsung akıllı telefonlarda pek fazla görmediğimiz çerçeveli bir tasarımla gelen cihaz standart cihazlara pek fazla benzemiyor. Şıklık konusunda herhangi bir vaad sunmayan cihaz sağlamlığıyla ön plana çıkmayı planlıyor. Bunun yanı sıra klasik telefonları ile kıyaslandığında daha düşük ekran/gövde oranı tercih edilmiş. Narin bir akıllı telefon istemiyorsanız kalın gövdesiyle ve tasarımıyla bu cihaz tam size göre diyebiliriz.

Galaxy XCover 5 Özellikleri

Yeni akıllı telefon işlemci olarak Exynos 850 ile birlikte geliyor. 4 GB RAM 64 GB dahili hafıza depolama sunuyor. Bataryası her ne kadar klasik cihazlara göre düşük gibi görünse de 3.000 mAh'lik batarya bu cihaz için oldukça yeterli. Ayrıca 5,3 inç büyüklüğünde ekran HD+ çözünürlük sağlıyor.

Zorlu koşullarda çalışma şartları için pek çok işletmenin bu cihazı kullanmak isteyeceğini söyleyebiliriz. Cihazda bulunan "bas konuş" tuşu ile cihaz telsiz olarak kullanılma özelliğine de sahip. Gün boyu tüm çalışanların tek tuşa basarak kolayca birbiriyle iletişime geçmeleri sağlanırken ekstra bir telsiz cihazı kullanmalarına gerek kalmıyor. Telefonda ayrıca uyarlanabilir fiziksel tuşlar da yer alıyor. Bu tuşlar ile LED el feneri, acil durum çağrıları veya harita açma kolayca sağlanabiliyor.

Asya, Avrupa ve Güney Amerika'da satışa sunulması planlanan cihazın mart ayında çıkması bekleniyor. Türkiye'ye gelip gelmeyeceği belli olmayan cihazın fiyatı konusunda da şuan herhangi bir bilgi yok.

Samsung Galaxy XCover 5 Teknik Özellikleri

  • İşlemci: Exynos 850
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 64 GB
  • Ekran: 5,3 inç HD+ TFT LCD
  • Arka Kamera: 16 MP, f/2,2
  • Ön Kamera: 5 MP, f/2,2
  • Batarya: 3.000, 15W
  • İşletim Sistemi: Android 11
Tamire Başla