Bugünkü yazımızdan kullanıcıların gözünden kaçan veya bilinçli bir şkeilde gizlenen bazı özelliklerden bahsedeceğiz umarız cihazınızı kullanmakta sizlere yardımcı olabiliriz.

Not: kalemle ilgili özelliklerin Note cihazlar için geçerli olduğunu unutmayınız.

 

Not 2: Özellikler tüm cihazlarda çalışmayabilir veya aynı sonucu vermeyebilir, belirli Samsung ürünlerinde bu özelliklerin çalışmaması normaldir.

 

İşte Samsung Gizli Özellikler

 

  1. Gece Modu Özelliği (sadece bazı modellerde geçerlidir örnek: S10 serisi): Ayarlara giriş yaptıktan sonra ekran butonuna dokunup gece seçeneğini seçmeniz durumunda cihazınız gece moduna girmiş olacaktır.
  2. Always On Özelliğini Kapatma: Always on display ekranda saat, tarih ve bazı bildirimlerin görünmesini ve ekranın sürekli olarak açık bir şekilde kalmasını (tabi çok kısıtlı özelliklerle) bu sayede bildirimlere veya saate bakarken ekranı tamamen açmanıza gerek kalmadan şarj performansınızın artmasını sağlayan bir özelliktir, ancak bu özelliği kapatabileceğinizi biliyor muydunuz?
  3. Çocuklar için Güvenli Mod: Bu mod sayesinde çocuklarınız telefonunuzu kullanmak istediğinde hem onlara özel bir arayüz hem de sadece sizin belirlediğiniz uygulamalara erişim sağlayarak onların cihazınızı güvenle kullanmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Gizli Klasör: Ayarlardan biyometrik ve güvenlik seçeneğine giderek, güvenli klasör seçeneğine dokunun daha sonra ise dilediğiniz uygulamaları veya medyayı bu klasöre ekleyerek tamamen güvenli bir hale getirebilirsiniz.
  5. Simge Boyutlarını Değiştirme: Simgeler çok büyük veya küçük mü görünüyor hiç merak etmeyin buyotlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ekrana uzun basın daha sonra ana ekran ayaları öğresine basıp uygulamalar ve ekran klavuzu öğresine dokunun karşınıza çıkan seçeneklerden size uygun olanını seçin.
  6. Titreşim düzenini değiştirme: Ayarlardan sesler ve titreşimlere dokunup daha sonra ise titreşim düzenini seçerek 10 farklı titreşim modundan birini kullanabilirsiniz.

 

Yeni cihazlarla denemeler yaptıkça bu yazımızı sizler için güncellemeye devam edeceğiz takipte kalın ve unutmayın CepteTamir'in en büyük gizli özelliği arızanın veya kırığın sebebine bakılmaksızın tamamen ücretsiz tamir hizmeti sunan kullanıcı odaklı CepteKoruma paketidir.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum