Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, hayatımızın en önemli zamanlarını akıllı telefonumuz ile geçriyoruz. Önceden sadece arama ve mesajlaşma için kullandığımız telefonumuzla şimdi tüm işlemleri yapabiliyoruz. Fotoğraf, video ve tüm sosyal medya kullanımlarını rahatlıkla kullanabiliyoruz. Günlük kullandığımız akıllı telefonumuzun şarjı ne kadar gidiyor? 

 

Cihazınızı tüm kurallara göre kullansanız da bir süre sonra bataryanız aynı performansı göstermeyecektir. Şuan akıllı telefon üreticileri batarya olarak en ileri teknoloji olan lityum-ion pil kullanılmaktadır. Bu lityum-ion piller ne kadar yazılım ise desteklense de ilerleyen zaman içerisinde performansları kaybetmesi normaldir. 

 

Bataryanızın gün içerisinde uzun kullanmak için ne yapmalısınız? 

 

 1.  Mobil verinizi kullanmadığınız zaman kapalı tutun. Mobil veriniz sürekli açık ise bu pilinizin çabuk bitmesine sebep olabilir. 
 2. Otomatik senkranizasyon yaptığınız uygulamaları kapatın.
 3. Konum hizmetlerini kapatın. Konum hizmetlerini kapatmadığınız zamana arka tarafta konum bulma kullanılmaya devam etmektedir. Konum bulma hizmetini kapatırsanız, bataryanın gün içerisinde hızlı bitmesini engellemiş olursunuz. 
 4. Arka plandan kullanılan uygulamalar da bataryanızın erken bitmesini sağlar. Bu yüzden arka plan uygulamalarını kapatmanız gerekmektedir. Bunun için Ayarlar - Batarya - Kart - Sınırla'ya dokunarak arka planda kullanılan uygulamaları kısıtlamış olursunuz.
 5. Kullanmış olduğunuz uygulamalar da bataryanınzın erken bitmesini sağlayabilir. Bunun kontrolü için Ayarlar - Daha Fazla - Batarya - Pil Kullanımı seçeneğine tıklayarak pil kullanımı yüzdelerini kontrol ederek kapatabilirsiniz. 

 

Bu işlemlerin kontrolünü yaptınız ama yine de şarjınız gün içerisinde çok çabuk mu bitiyor. Bu durumda bataryanızı değiştirmeniz gerekmektedir. Garanti süreniz devam ediyorsa batarya değişimini garanti kapsamında değiştirebilirsiniz. Garanti süreniz bitti ise bataryanızın yasal olarak kullanım süresi de dolmuş demektir. Batarya değişimini ücret karşılığında değiştirmeniz gerekir. 

 

CepteTamir'de Batarya Değişimi

 

CepteTamir'de yapılan batarya değişimlerini orijinal batarya ile değiştiriyoruz ve yaptığımız işlemlerde 6 ay CepteTamir garantisi veriyoruz. Batarya değişim işlemlerinizde cihazınızda bulunan verileriniz silinmeden gerçekleştirilmektedir. Cihazınızın bataryası değiştikten sonra cihazınızı ilk günkü performansı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.  

 

İlerleyen zamanlarda meydana gelecek kullanıcı kaynaklı hatalar için telefonunuzu güvence altına almak için CepteKoruma pakatlerimizi inceleyebilirsiniz. 

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

 1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
 2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
 3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
 4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
 5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
 6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
 7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum