CepteTamir
Samsung Z Flip Sınıfta Kaldı
20 02 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 20.02.2020 | Samsung | 0 Yorum

Samsung Z Flip Sınıfta Kaldı

Samsung'un ön siparişte ve reyonlarda yerini aldığı anda biten ürünü Galaxy Z Flip toza dayanıklılık testinden sınıfta kaldı.

 

Samsung'un bu ay içerisinde tanıttığı telefonu Z Flip iFixit ekibinin eline geçerek test edildi. Son parçasına kadar söken ekip, Z Flip modelinin toza karşı dayanıklılığını da test etti. En son Motorola Razr akıllı telefonunu test eden ekip, şimdi de Z Flip modelini parçalara ayırdı. Bu işlemde saece cihazın iç donanımları görülmekte kalmadı Z Flip modeli ile ilgili bazı iddialarında testi yapıldı. Samsung şirketi Z Flip modeli toz ve kirden korunması için mikro kesim teknolojisiyle oluşturulan naylon lifleri gizli menteşeleri tercih etmişti. iFixit ekibi de gizli menteşelerle koruma teknolojisinin ne kadar güvenli olduğunu görmek için mor bir toz torbasının içerisine attı. Çıkan sonuç ise Z Flip, toza karşı dayanıklı olmadığı. 

 

Galaxy Z Flip, Note 10 ve iPhone X modelinde olduğu gibi çift saplı anakart bulunuyor. Çift saplı anakartta telefonun tamirini zorlaştırıyor. Z Flip modelinin üst katmanı plastikten, orta katmanı ise camdan yapıldığını görülmektedir. Cam katmanın çeşitli darbeler ile kırılabileceği belirtiliyor. Cihazdaki cam katman, plastik katmanın alt kısmında yer alıyor. Z Flip ekranının, katlanbilir telefonlar ile aynı dayanıklılık seviyesindedir.  Z Flip'in sokme işlemi Motorola Razr kadar zor değildir. iFixit tamir edilebilirlik skalasından Z Flip modeli 2 puan aldı. Tek bir tornavida ile tüm vidaları sökebilirsiniz. 

 

İşte Z Flip Test Videosu 

 Yorum Yap
GmtlR
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM