Teknoloji devi Samsung, piyasaya sürdüğü telefonlardan sonra tamamlayıcı ürünleriyle de gündemden düşmüyor. İlerleyen zamanlarda Las Vegas'ta 7 Ocak'ta başlayacak olan CES 2020'de ilginç bir yenilik tanıtmayı planlıyor. Akıllı telefon ve tabletlerde yazı yazmanızı kolaylaştıracak bir özellik duyurdu. Bu özelliğin ismi ise Selfie Type'dır. Selfie Type özelliği tablet veya telefonların ön kamerasını kullanarak yapay zaka algoritması ile parmak hareketlerini takip ediyor ve elinizin altında klavye varmış gibi cihazınıza yazı yazmanızı sağlıyor. Elinizi telefona ya da tablete sürmeden kolay bir şekilde yazı yazabiliyorsunuz. 

 

C-Lab tarafından geliştirilen proje akıllı telefon ve tabletler için sanal klavye oluşturup, yazı yazmanızı kolay hale getiriyor. Samsung bu projesinde elinizin altında klavye yokmuş gibi oluşturulmuştur ve herhangi bir donanım bağlamayı gerektirmiyor. Samsung resmi hesabında bir video paylaşıldı. Videoda Selfie Type özelliğinin nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde gösterilmiştir. Cihazınızın ön kamerasını açıp kullanmanız gerekmektedir. Yapay zeka algoritması sayesinde ön kameradan parmak hareketlerinizi takip ediyor klavyeye dokunmadan yazı yazmanızı sağlıyor.  

 

Videoda Selfie Type özelliğini kullanarak bir e-posta yazılıyor. Bu özelliklik tüm Samsung modellerinde kullanılabilecek. CES 2020 etkinliğinde detaylı olarak tanıtılması bekleniyor. 

 

İşte Selfie Type Yayınlanan Videosu

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum