Akıllı cihaz kullananların genelinin şikayet ettiği konu şarjlarının çok kısa sürede bitmesidir. Pil ömrünün uzaması için Monash Üniversitesi araştırmacıları yeni pil teknolojisi geliştirdi ve bu pil süresinin kısa sürede bitmesi sorununu ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. 

 

Monash Üniversitesi araştırmacıları yaptıkları teknoloji ile şarj kullanım süresinin 5 güne çıkacağını da söylemektedir. Tüm telefonlarda genelde kullanılan batarya Lityum-İyon (Li-Ion) 'dur. Uzun süredir Lityum-Kükürt piller üzerinde çalışmaktadırlar. Üzerinde çalışılan teknoloji labaratuvar ortamında üretiliyor ve geliştirme süreci devam ediyor. Teknolojinin ne zaman tüketicilere ulaşılacağı henüz belli değil. 

 

Monash Üniversitesinde geliştirilen teknolojide, araştırma ekibi pilin patentini de aldı. Kısa süre sonra pili labaratuvar ortamından çıkarıp test sürecine başlayacaklar. Test sürecinde piller Avustralya'da bulunan elektrikli otomobillerde ve güneş enerjisi şebekelerinde test edilecek. Yapılan testler başarı ile sonuçlanırsa pil teknoloisinde yeni dönem başlayacak.  

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum