Telefon Arızası

Telefon Arızası Yaşadığınızda Ne Yapmalısınız?

Telefon arızası, kullanıcıların en korkulu rüyasıdır çünkü kullanıcılar alışverişten işe her işlemini telefon üzerinden yapmaktadır.

Bazı telefon arızaları cihazın kullanımına engel olmayıp performans düşüklüğü yaratırken bazı arızalar ise kullanıma tamamen engel olabilmektedir.

Arızanın türü ne olursa olsun yapılacak en doğru hamle cihazınızı tamir ettirmenizdir, çünkü bozulan bazı parçalar zamanla daha büyük sorunlar çıkarabilecektir.

Kullanıma Engel Olmayan Telefon Arızası

Örnek vermek gerekirse çatlayan bir ekran kullanıma engel olmayacaktır ancak çatlak ekranla kullanıma devam etmek ilerleyen süreçlerde dokunmatik panel ve daha da aşağıdaki parçaların da zarar görmesine ve çok daha büyük tamir masraflarının ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Ayrıca eğer telefonunuz IP67 veya IP68 sertifikasına sahipse kırık ve çatlaklar bu sertifikayı tamamen devre dışı bırakacaktır.

Telefon Arıza

Bir diğer büyük problem ise batarya ömürlerinin tükenmesidir.

Bataryalar genel olarak 500 kez şarj edilmek üzere yapılmıştır bu ömrü dolduran bataryalar performansta büyük kayıplar yaşanacaktır.

Telefonunuzun şarjının 1 gün dahi dayanmadığı durumlarda gün boyu şarj kablosuna mahkum olmak yerine bataryanızı değiştirerek cihazınızdan daha yüksek performans almanız mümkündür.

Ayrıca bozulmuş bataryaların her an patlayabileceği ve çok ciddi hayati tehlikelere yol açabileceğini de kesinlikle unutmayın.

Bozulan bataryaların bir başka problemi de zaman içinde şişip telefon kasasının yapısını bozmalarıdır.

Genel olarak şişen batarya ekrana baskı yapıp ekranın yerinden çıkmasına sebep oluyor.

Telefon Arızası (2)

Kullanıma tamamen engel olmayan telefon arızası örneklerinden sonra da telefon kullanımını tamamen engelleyen arızalardan bahsedeceğiz.

Kullanıma Engel Olan Telefon Arızası

Kullanıma tamamen engel olan arızalanmalarda kullanıcılar en kısa sürede cihazlarını tamir edip tekrar kullanmaya başlamak amacıyla teknik servislere yönelir.

Bu tür arızalar genel olarak ağır kırıklarda bozulan dokunmatik ekran, tamamen bozulan batarya sonucu açılmama durumu ve genel olarak anakart arızalanmaları oalrak karşımıza çıkar.

Derin kırıklarda bozulan dokunmatik ekran kullanımı tamamen sınırlayacağı için en kısa sürede tamir ettirmeniz gerekiyor keza tamamen bozulan bataryalarda da aynı durum geçerlidir.

Anakart sorunları ise darbeye, sıvı temasına veya yüksek voltaja maruz kalan cihazın en önemli etmeninin bozulması anlamına gelir ve çok ağır bir tamir işlemi gerektirir.

CepteTamir yenilikçi ve kullanıcı merkezli hizmet anlayışı ile cihazlarınızın tamirini normal şartlar altında maksimum 1 günde tamir eder.

İlginizi Çekebilir  CepteTamir Bayram Özel Kampanyası

Anakart arızaları gibi durumlarda tamir süresi 3 veya 4 güne çıkabiliyorken diğer servislerde tamir sürelerinin en az 15 iş günü olduğunu unutmayınız.

Ayrıca İstanbul’da ikamet ediyorsanız çok ağır olmayan arızalanmalar için olduğunuz yere gelip gözlerinizin önünde tamir işlemini gerçekleştiriyoruz ve ortalama 30 dakika için telefonunuzu ilk günkü gibi kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Eğer cihazının yerinde tamire uygun değilse veya siz İstanbul dışında ikamet ediyorsanız ücretsiz kargo ve kurye hizmetlerimizle cihazlarınızı sizden aldırıp geldiği gün tamirine başlayıp en kısa zamanda tekrar size gönderiyoruz.

CepteTamir Neler Sunar?

 • Olduğunuz yere gelerek gözlerinizin önünde tamir hizmeti
 • Olduğunuz yere gelememe durumlarında çift taraflı ücretsiz kargo hizmeti
 • Yerinde tamir hizmetleri ortalama 40 dakika sürer
 • Servise alınan cihazlarınız ortalama 2 veya 3 günde tamir edilir
 • Tamir edilen parçalar 2 yıl CepteTamir garantisinde olur
 • Tamamen orijinal parçalarla tamir
 • %100 müşteri memnuniyeti!

Üstelik CepteTamir’de bataryalar 6 ay diğer tamirler 2 yıl garantili olarak tamir edilmektedir.

Dilerseniz ödemenizi vade farksız 6 ay taksitle yapabileceğiniz gibi havale veya tek çekim olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik Türkiye’de bir ilk olarak ister sıfır cihazınıza, ister yurt dışı cihazınıza isterseniz de ikinci el cihazlarınıza CepteKoruma paketi alarak ilerleyen süreçlerde ortaya çıkacak arızalanmaları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ettirebilirsiniz.

CepteKoruma Paketi ile;

 • 1 yıl içinde 3 ücretsiz tamir hakkı kazanırsınız
 • Arızaya kimin ve neyin sebep olduğuna kesinlikle bakılmaz
 • Koruma paketi kapsamında yapılan tamirlerde tamamen orijinal parçalar kullanılır
 • Sorgusuz sualsiz tamir hizmeti
 • Tamiri mümkün olmayan durumlarda cihaz bedelinin %15 ile %65’i kadar olan tutar size ödenir.
 • 1 yıl içinde yapılacak 3 tamir için sizden hiçbir ekstra ücret alınmaz.

CepteKoruma paketi ile ilgili detaylı bilgi almak için ve paket satın almak için CepteKoruma mağaza sayfamıza göz atın.

Telefon Arızası Yaşadığınızda Ne Yapmalısınız?
5 (100%) 1 vote[s]

İlgili Gönderiler:

Görüş ve Sorularınızı Yorum Olarak Paylaşabilirsiniz

  Takip et  
Bildir
1
Merhabalar CepteTamir'e hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by