Cep telefonu satan yerlerin çoğu 1 yıllık bedel karşılığında kasko işlemi yapmaktadır. Genelde telefon ücretinin %10’u kadar ücreti bulunmaktadır.

 

Poliçeleri, satır aralarına yerleştirdiği özel maddelerle arıza durumunda tüketiciyi zorda bırakabilmektedir. Hatta çoğu tüketiciyi yalan beyanda bulunmak zorunda bırakmaktadır.

 

Çarpmanın, düşüp kırılmanın, çalıntı durumunun nasıl olduğu, hasar beyanında kimin bulunduğu, poliçe ambalajının durup durmadığı hakkında kasko firmaları çok titiz davranmaktadır.

 

Kaskodan yararlanmak isteyen tüketici de kasko geçersiz olur diye duruma uygun yalan beyan vermek durumunda kalmaktadır.

 

Poliçenin seri no bulunan ambalajı, poliçe sertifikası mutlaka saklanmalıdır. Sertifika durup ambalaj atıldıysa, poliçe geçersiz kalmaktadır. Hırsızlık durumlarında savcılıkta tutanak tutturulması ve görgü tespit tutanağı tutulması gerekmektedir.

 

Müşteri bir şirket ise şirkete ait vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket sahibinin imza sirküsü de gerekmektedir.

 

Kasko hizmetlerinde üçün kişiler faydalanamıyor, cihazın tamamen bozulması ve tamir edilemeyecek hale gelmesine ilişkin olarak cihazın ücretinin %65’i kadarına olan makul kısmı kullanıcıya ödenir.

 

CEPTE KORUMA  İLE TELEFON KASKO

 

İşlemleri ile uğraşmak yerine  CepteTamir hizmeti olan CepteKoruma hizmetini inceleyebilirsiniz.

 

CepteTamir 2016 yılında İTÜ Çekirdek’te kurulmuş bir yerinde servis girişimdir. CepteTamir, müşterinin gözü önünde ve müşterinin istediği yerde tamir işlemi gerçekleştirmektedir. CepteKoruma Paketi ise, bir CepteTamir hizmetidir. CepteKoruma, bir telefon kaskosu paketi veya telefon sigortası değildir. Benzer mantıkta hizmet veren bir koruma hizmetidir. Kullanıcı hatasına bağlı oluşan; ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera çalışmama gibi hata arızalarında geçerli olacak bir cep telefonu koruma paketidir. CepteKoruma paketi kapsamında müşteri 2 kez tamir işlemi yaptırabilmektedir.

 

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır. CepteKoruma paketi telefon ücretinin %10’u kadar ücrete sahiptir. Bu anlamda kaskodan daha avantajlı bir ücrete sahiptir. CepteKoruma garanti bozulduğunda garanti sürecini de üstlenmektedir. Cihazın tüm distribütör garantisini yani kullanıcı hatası olmayan sorunları da CepteTamir üstlenmektedir.

 

CepteKoruma paketi satın alabilmek için 3 şartı sağlamak gerekmektedir:

 

1-Cihazınızın herhangi bir güncel arızası, kırığı veya çatlağı olmamalıdır.

 

2-CepteKoruma paketinin satın alımı tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde telefonun ön ve arkadan yakın çekim fotoğrafı gerekmektedir. Fotoğraf çekilirken *#06# kodu arama kısmına yazılarak ara tuşuna basılmış olması gerekmektedir. Bu sayede ekranda IMEI numarası görülecektir.

 

3-Onay e-postasının ardından koruma paketi süreniz başlamış olacaktır.

 

Eğer satın alım işleminden sonra yukarıdan belirtilen üç şartın sağlanmadığı anlaşılırsa paketin iade işlemi gerçekleştirilir.

 

CepteKoruma paketini daha detaylı incelemek veya satın almak için mağazayı ziyaret edebilirsiniz. CepteKoruma bir CepteTamir hizmetidir.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum