Garanti kapsamındaki servisler bu arızaların tamiri için ekstra ve yüksek miktarda ücretler istemektedirler. Ancak kasko vb. hizmetleri satın aldığınızda bu tarz arızalar için ekstra ödeme yapmazsınız.

 

Peki telefon kaskosu nasıl yapılır? Birçok telefoncu artık kasko yapmaktadır. Cep telefonunuzu herhangi bir telefoncuya götürüp kolaylıkla kasko yaptırabilirsiniz.

 

Kasko için yıllık bir bedel ödenecektir. Genellikle 1 yıl kadar süre ile kasko yapılmaktadır. Kasko ücreti firmadan firmaya göre değişiklik göstermek ile birlikte telefon alırken ödenilen ücretin %10’u ila %20’si arasında değişiklik göstermektedir.

 

CepteKoruma Paketi

 

CepteTamir 2016 yılında İTÜ Çekirdek’te kurulmuş bir yerinde servis girişimdir. CepteTamir, müşterinin gözü önünde ve müşterinin istediği yerde tamir işlemi gerçekleştiren bir firmadır.

 

CepteKoruma Paketi ise, bir CepteTamir hizmetidir. CepteKoruma, bir telefon kaskosu paketi veya telefon sigortası değildir. Benzer mantıkta hizmet veren bir koruma hizmetidir.

 

Kaskodan farklı olarak uzun günler telefonunuzun tamir edilmesi için beklemezsiniz, CepteTamir hızı ve müşteri memnuniyeti ile öne çıkan bir servistir.

 

Kullanıcı hatasına bağlı oluşan; ekran kırılması, sıvı teması, darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera çalışmama gibi hata arızalarında geçerli olacak bir cep telefonu koruma paketidir.

 

CepteKoruma paketi kapsamında müşteri 3 kez tamir işlemi yaptırabilmektedir.

 

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır. CepteKoruma paketi telefon ücretinin %15’i kadar ücrete sahiptir. Bu anlamda kaskodan daha avantajlı bir ücrete sahiptir. CepteKoruma garanti bozulduğunda garanti sürecini de üstlenmektedir. Cihazın tüm distribütör garantisini yani kullanıcı hatası olmayan sorunları da CepteTamir üstlenmektedir.

 

Daha detaylı bilgi için sık sorulan sorular sayfasına göz atmayı unutmayın.

 

CEPTEKORUMA İLE GARANTİLİ HİZMET

 

  1. Cihazınızda güncel olarak herhangi bir hasar bulunmuyor olmalıdır. Eğer hasarlı veya kırık bir cihaza koruma paketi almak isterseniz cihazınızı tamir edip koruma paketi alabilirsiniz.
  2. Koruma Paketleri sayfamızdan marka ve model seçimi yaptıktan sonra satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
  3. CepteKoruma paketinin satın alımı tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde telefonun ön ve arkadan yakın çekim videosu gerekmektedir. Video çekilirken *#06# kodu arama kısmına yazılarak ara tuşuna basılmış olması gerekmektedir. Bu sayede ekranda IMEI numarası görülecektir.
  4. Cihazınızın garantisi veya faturası varsa bu belgeleri de sisteme yükleyerek ücretsiz olarak CepteTamir Garantisine de sahip olursunuz.

 

Eğer satın alım işleminden sonra yukarıdan belirtilen 4 şartın sağlanmadığı anlaşılırsa paketin iptal ve iade işlemi gerçekleştirilir.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum