Her firma kendi kasko paketini oluşturmaktadır, telefon kaskosu ne işe yarar dendiğinde ilk akla gelen konu cihazları sıvı teması, düşürme, kırma gibi olaylara karşı güvence altına almaktadır.

 

Telefon kaskosu ne işe yarar sorusunu daha iyi anlayabilmek için bir örnek üzerinden gidilebilir.

 

Bir otobüste giderken ani fren sonucu telefonu elinizden düştü, ya da deprem sırasında veya bir araba kazasında telefonunuzun ekranı düşüp kırıldı.

 

Bu hasarı cihazın garantisi karşılamayacaktır ancak kasko, bu tip hasarların teknik tamirini yapmayı taahhüt eder.

 

Kasko dahilinde yapılan tamirlerden sonra cihaz garantiden çıkacaktır. Ancak CepteTamir cihazınızın tüm garanti süreçlerini de üstlenerek sizi mağdur olmaktan kurtarıyor.

 

Kasko ücreti firmadan firmaya göre değişiklik göstermek ile birlikte telefon alırken ödenilen ücretin %10’u ila %20’si arasında değişiklik göstermektedir. Genellikle 1 yıl kadar süre ile kasko yapılmaktadır, ancak talep dahilinde 2 yıllık koruma paketi de yapılabilir.

 

CepteTamir 2016 yılında İTÜ Çekirdek’te kurulmuş bir yerinde servis girişimdir. CepteTamir, müşterinin gözü önünde ve müşterinin istediği yerde tamir işlemi gerçekleştirmektedir.

 

CepteKoruma Paketi ise, bir CepteTamir hizmetidir. CepteKoruma, bir telefon kaskosu paketi veya telefon sigortası değildir.

 

Benzer mantıkta hizmet veren bir koruma hizmetidir. Kullanıcı hatasına bağlı oluşan; ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera çalışmama gibi hata arızalarında geçerli olacak bir cep telefonu koruma paketidir. CepteKoruma paketi kapsamında müşteri 3 kez tamir işlemi yaptırabilmektedir.

 

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır. CepteKoruma paketi telefon ücretinin yaklaşık %15’i kadar ücrete sahiptir.

 

Bu anlamda kaskodan daha avantajlı bir ücrete sahiptir. CepteKoruma garanti bozulduğunda garanti sürecini de üstlenmektedir. Cihazın tüm distribütör garantisini yani kullanıcı hatası olmayan sorunları da CepteTamir üstlenmektedir.

 

CEPTEKORUMA İLE GARANTİLİ HİZMET

 

  1. Cihazınızda güncel olarak herhangi bir hasar bulunmuyor olmalıdır. Eğer hasarlı veya kırık bir cihaza koruma paketi almak isterseniz cihazınızı tamir edip koruma paketi alabilirsiniz.
  2. Koruma Paketleri sayfamızdan marka ve model seçimi yaptıktan sonra satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
  3. CepteKoruma paketinin satın alımı tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde telefonun ön ve arkadan yakın çekim videosu gerekmektedir. Video çekilirken *#06# kodu arama kısmına yazılarak ara tuşuna basılmış olması gerekmektedir. Bu sayede ekranda IMEI numarası görülecektir.
  4. Cihazınızın garantisi veya faturası varsa bu belgeleri de sisteme yükleyerek ücretsiz olarak CepteTamir Garantisine de sahip olursunuz.

 

Eğer satın alım işleminden sonra yukarıdan belirtilen 4 şartın sağlanmadığı anlaşılırsa paketin iptal ve iade işlemi gerçekleştirilir.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum