Bu hizmet paketleri telefonu çarpma, kırılma, düşme, sıvı teması, yüksek voltaja maruz kalma gibi hasarlara karşı güvence altına alır, teknik destek ve teknik servis sağlar.

 

Bazı firmalar kapkaç ve hırsızlık gibi durumlarda da kullanıcıyı güvence altına alarak destek sağlamaktadır. Kısacası telefon kaskosu nedir sorusunun cevabı, garantinin korumaya yetmediği durumlarda, kullanıcı hatalı hasarlarda teknik destek sağlayan hizmet paketidir.

 

Telefon kaskosu nedir sorusunun yanı sıra, telefon kaskosu nasıl yapılır gibi sorular da ortaya çıkmaktadır.  Öncelikle 18 yaş üstü olmak gerekmektedir.

 

Kasko ücreti telefon ücretinin %20’si kadardır. Telefon satın alınan yerden yaptırılabilmektedir. Çoğunlukla bir yıl devam etmektedir.

 

Bir CepteTamir hizmeti olan CepteKoruma Paketi, bir telefon kaskosu paketi veya telefon sigortası değildir. Benzer mantıkta hizmet veren bir koruma hizmetidir.

 

Kullanıcı hatasına bağlı oluşan; ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera çalışmama gibi hata arızalarında geçerli olacak bir cep telefonu koruma paketidir.

 

CepteKoruma paketi kapsamında müşteri 3 kez tamir işlemi yaptırabilmektedir.

 

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır. CepteKoruma paketi telefon ücretinin yaklaşık %15’i kadar ücrete sahiptir. Bu anlamada kaskodan daha avantajlı bir ücrete sahiptir.

 

CEPTEKORUMA İLE GARANTİLİ HİZMET

 

  1. Cihazınızda güncel olarak herhangi bir hasar bulunmuyor olmalıdır. Eğer hasarlı veya kırık bir cihaza koruma paketi almak isterseniz cihazınızı tamir edip koruma paketi alabilirsiniz.
  2. Koruma Paketleri sayfamızdan marka ve model seçimi yaptıktan sonra satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
  3. CepteKoruma paketinin satın alımı tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde telefonun ön ve arkadan yakın çekim videosu gerekmektedir. Video çekilirken *#06# kodu arama kısmına yazılarak ara tuşuna basılmış olması gerekmektedir. Bu sayede ekranda IMEI numarası görülecektir.
  4. Cihazınızın garantisi veya faturası varsa bu belgeleri de sisteme yükleyerek ücretsiz olarak CepteTamir Garantisine de sahip olursunuz.

 

Eğer satın alım işleminden sonra yukarıdan belirtilen 4 şartın sağlanmadığı anlaşılırsa paketin iptal ve iade işlemi gerçekleştirilir.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum