telefon kaskosu

TELEFON KASKOSU NELERİ KAPSAR?

cepte koruma ve Telefon Kaskosu farkı?

Telefon kaskosu, kullanıcı kaynaklı arızalanmalarda, garanti kapsamında olmayan durumlarda ücretsiz akıllı telefon tamiri hizmetidir.

Telefon kaskosu, telefonu çarpma, düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj, çalıntı gibi garanti kapsamına girmeyen arızalara karşı güvence altına alan hizmet paketidir.

Bu hizmet aynı zamanda danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, call center gibi hizmetleri kapsamaktadır.

Çarpma, düşme, sıvı teması, kısa devre, yüksek voltaj, doğal afetler, doğal afet sonucu cihaz kaybı, duman ve ise maruz kalma durumlarında kaskolu telefonlarınızı ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.

Telefon Kaskosu Neleri Kapsamaz?

  • Cep telefonu metro, avm, pazar gibi kamusal alanlarda çalınırsa kasko kapsamına girmez ancak cihaz evde çalınırsa kasko kapsamındadır.
  • 18 yaş altında bir kişi cihazı kullanıp bozarsa kasko karşılamaz.
  • Telefon kaskosu yapılmış cihaz bir yerde unutulursa kasko kapsamı dışında kalır.
  • Şarj aleti, kulaklık, hafıza kartı, batarya gibi telefon aksesuarları kasko kapsamı dışındadır.

Peki CepteKoruma bir telefon kaskosu mudur? CepteKoruma sadece cihazınızı koruma altına alan bir hizmettir, kesinlikle kasko veya sigorta değildir.

CepteTamir 2016 yılında İTÜ Çekirdek’te kurulmuş bir yerinde servis girişimdir. CepteTamir, müşterinin gözü önünde ve müşterinin istediği yerde tamir işlemi gerçekleştirmektedir. CepteKoruma Paketi ise, bir CepteTamir hizmetidir. CepteKoruma, bir telefon kaskosu paketi veya telefon sigortası değildir. Benzer mantıkta hizmet veren bir koruma hizmetidir.

Kullanıcı hatasına bağlı oluşan; ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera çalışmama gibi hata arızalarında geçerli olacak bir cep telefonu koruma paketidir.

CepteKoruma paketi kapsamında müşteri 3 kez ücretsiz tamir işlemi yaptırabilmektedir.

CepteKoruma dahilinde iPhone tamiri, Samsung tamiri, iPad tamiri’nin yanısıra diğer tüm Android işletim sistemli cihazları tamir edebiliyoruz.

CEPTE KORUMA Garanti Hizmeti

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün ilgili firmanın garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır.

Tamiri yapılan parçalar 2 yıl boyunca CepteTamir garantisinde olacaktır.

CepteKoruma cihazınızın garanti tarafından vereceği tüm onarım işlemlerini de kapsamaktadır.

CepteKoruma paketi telefon ücretinin %10’u kadar ücret değerindedir. Bu anlamda kaskodan daha avantajlı bir fiyata sahip olabilirsiniz.

CepteKoruma garanti bozulduğunda garanti sürecini de üstlenmektedir. Cihazın tüm distribütör garantisini yani kullanıcı hatası olmayan sorunları da CepteTamir üstlenmektedir.

CepteKoruma

CepteKoruma paketi Şartları

  1. Cihazın 2 yıl garanti süresinin devam etmesi gerekmektedir ve cihazda kullanıcı kaynaklı hasar olmaması gerekmektedir.
  2. CepteKoruma paketinin satın alımı tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde telefonun ön ve arkadan yakın çekim fotoğrafı gerekmektedir. Fotoğraf çekilirken *#06# kodu arama kısmına yazılarak ara tuşuna basılmış olması gerekmektedir. Bu sayede ekranda IMEI numarası görülecektir.
  3. Cihazın garanti ve fatura belge fotoğrafları da satın alım işlemi gerçekleştiğinde 24 saat içinde yüklenmelidir.

Eğer satın alım işleminden sonra yukarıdan belirtilen üç şartın sağlanmadığı anlaşılırsa paketin iptal işlemi gerçekleştirilir.

CepteKoruma paketini daha detaylı incelemek veya satın almak için CepteKoruma adresini ziyaret edebilirsiniz.

CepteKoruma bir CepteTamir hizmetidir.

TELEFON KASKOSU NELERİ KAPSAR?
5 (100%) 14 votes

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Enes FurkanMehtapNisaCepte Tamirİbrahim Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mahoni sabbani
Ziyaretçi
Mahoni sabbani

Benim nokia 6 var ezikler buzukler var teknosaya kasko olmaz dedi ben kasayı degistirmek istiyorum cok ezik var

hasan aras
Yönetici
hasan aras

Anasayfadan arıza talebinde bulunursanız teknik ekibimiz sizinle iletişime geçecektir maalesef kasa değişimi için gerekli envanteri sipariş etmemiz gerekiyor.

İbrahim
Ziyaretçi
İbrahim

Ben telefon aldım adam bana kendi üstüne gecirmene gerek yok imeilden göndereceksin dedi böyle bir şey mümkünmü

Cepte Tamir
Yönetici
Cepte Tamir

İbrahim Bey her şirketin kasko prosedürü farklılık gösteriyor olabilir bunu şirketin kendisi belirler ve sizi mağdur etmediği sürece herhangi bir sorun olmaz.

Nisa
Ziyaretçi
Nisa

Merhaba iyi günler benim şuan Apple 8s im var ve arka camını düşürüp kırdım acaba kasko bunu karşılar mı yoksa kendi cebimden mi ödemem gerek.?

hasan aras
Yönetici
hasan aras

Hangi şirketten kasko paketi satın aldığınıza bağlı, ancak CepteKoruma paketine sahip olsaydınız hiçbir ücret ödemenize gerek kalmazdı ücretsiz tamir ettirebilirdiniz.

Mehtap
Ziyaretçi
Mehtap

Bende tlf 4 ay önce aldm samsung a 8 şimdi çarpma sonucu tlf arka camı kırıldı turkcel bayiye gidiyorum fakat elimizde kutu yok diye göndermiyorlar ayrıca kasko yüzde 70 karşılıyorlar diyorlar ne yapacağım artık bende bilmiyorum yani bu kaskıyla boşuna mı para yatırdık tlf tamirini bile yapmıyorlar

hasan aras
Yönetici
hasan aras

Malzeme tedariği şirketin sorumluluğundadır ve size belirttikleri süre içinde hasarınızı gidermeleri gerekiyor aksi halde yasal yollra başvurma hakkınız doğar. Stoklarda ürün yok diye kaskodan faydalanamazsınız deme hakları yok kesinlikle. Bazı kaskolar tamir ücretinin tamamını karşılıyorken bazıları %70-%80'lik bir kısmı karşılıyor ve bu miktar siz paketi satın aldığınızda size iletiliyor. CepteTamir'in sağladığı koruma paketi olan CepteKoruma'da ise hasarın tamamını karşılıyoruz ve siz hiçbir ek ücret ödemiyorsunuz üstelik çoğunlukla aynı gün içinde sizlere ürününüz teslim edilir stok durumu ve diğer olağandışı durumlarda ise maksimum 15 iş günü içinde hasarınız tamamen giderilir ve size teslim edilir.

Enes Furkan
Ziyaretçi
Enes Furkan

Yurtdısından getırttığım telefona yapabılır mıyız bı hızmetı? Garantısı olmayacagı ıcın boylr bsy dusunuyorum zaten

hasan aras
Yönetici
hasan aras

Evet Enes Bey yurt dışı cihazlar için de çalışmalar yapıyoruz ve onlar da CepteKoruma ile korunacaktır.

1
×
Merhabalar CepteTamir'e hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?