Peki telefonunuzu uzun süre kullanmak için neler yapmanız gerekiyor? Akıllı telefonlara ömür biçen markalar 2 yılın sonunda telefonunuzu değiştirmenizi öneriyor. Ancak birçok kişi artık bu kadar süre içinde telefonunu yenilemiyor.

 

Bunun nedeni yeni akıllı telefonlarda artan fiyatlarla beraber çok da önemli faydalar sunmuyor oluşu. Yani inovasyon eksikliği denebilir. Ancak şimdilik bunları bir kenara bırakalım ve telefonunuzun ömrünü nasıl uzatabilirsiniz kısaca bunlardan bahsedelim.

 

 

1) Dayanıklı telefon+Kırılmaz cam+dayanıklı kılıf= Bingo!

 

Yapmanız gereken ilk şey, alacağınız telefonun dayanıklı ve güçlü olması diyebiliriz. Bunun yanında akıllı telefon hasarlarına bakıldığında dörtte üçlük gibi yüksek bir oranda ekran kırılması ya da ekranda yaşanan sorunlar olduğunu görüyoruz. Bu nedenle ekranın çizilmemesi ve kırılmaması için telefonunuza kırılmaz cam ve dayanıklı bir kılıf edinmeniz gerekiyor.

 

2) Bataryanızı değiştirin

 

Şöyleki kullanılan batarya pilleri, lityum iyon pillerden oluştuğu için kullanıma bağlı olarak ömrü de kısalıyor. Bu nedenle zaman içinde bataryanız tabiri caizse ölmeye başlıyor. Bu nedenle öncelikle yapmanız gereken şey, telefonlarınızı yüzde 100 şarj etmemeye başlamak.

 

Yüzde 100 şarjı doldurmak, ömrü çok da uzun olmayan lityum iyon pillerin her seferinde tam kapasite çalışmasına neden oluyor. Bu ise bataryanızın ömrünü kısaltıyor. Birçok kişi bu nedenle yeni telefon bile alıyor. Ancak hem bu öneriyi dikkate alırsanız hem de bataryanızı 2 yılın sonunda değiştirirseniz telefonunuz yeni gibi olacaktır.

 

3) Daima güncel yazılımları kullanın

 

Telefonlarınıza güncel yazılımları yüklemek uygulamaları güncel kullanmak, daha iyi ve optimize edilmiş bir deneyim sunacağı için dikkat etmeniz gereken bir detay. Güncel yazılımları alacak telefonları tercih ederseniz, uzun süre kullanabileceğiniz bir telefona sahip olmuş olursunuz.

 

 

4) CepteTamir’in Koruma Paketleri gibi kasko paketlerini kullanmak

 

Bu sayede telefonunuzun başına gelen kazaları en az zarar ile atlatabilirsiniz. 

 


5) Ön bellek temizlemek ve verileri yedeklemek

 

Yapacağınız küçük bir hamle ile telefonunuz hem hızlanacak hem de bulut sistemlerine yüklediğiniz verileriniz korunmuş olacak.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum