Cep telefonlarımızı yanımızdan bir dakika bile ayıramaz olduk. Peki telefonlarınıza çok iyi baktığınıza emin misiniz? Bilmeden yaptığınız hatalar telefonunuza zarar verebiliyor. Bu hataların neler olduğunu blogumuzda sizinle paylaşacağız. 

 

*İlk olarak yaptığımız hatalardan birisi düşük kalitede ya da sahte şarj aleti kullanmak. Düşük kalitede ya da sahte şarj aleti kullanıyorsanız cep telefonunuza çok zarar veriyorsunuz. Herhangi bir telefoncudan veya marketten alınan şarj aletleri cep telefonunuza çok fazla zarar vermektedir. Bu tarz kabloların kısa devre yapma ihtimali çok yüksektir. Kısa devre yapınca telefonuz patlayabilir. Bu durumda da cep telefonuz şarjdayken başucunuza bırakmamanızı öneririz. Orijinal şarj aleti kullanıyorsanız şarj kablonuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Şarj kablosunu sert bir şekilde veya dikkatsiz kullanırsanız içerisindeki bakır teller kopabilir. Bunu da engellemek için kablonun zayıf noktalarını güçlendirebilirsiniz. 

 

*Cep telefonunuzu kılıfsız ve koruyucu cam olmadan kullanmak yapılan hatalardan bir diğeridir. Cep telefonunuzu koruyucu cam olmadan kullanmak, sadece cihazınız yere düştüğü zaman ekranının kırılmasına değil iç donanımın da hasar görmesine sebep olur. Cep telefonunuzu kılıf ve koruyucu cam ile kullanmanızı tavsiye ederiz. 

 

 

*Şarj konusunda ne kadar dikkat etsekte bazı zamalarda dikkat etmeden kullanabiliyoruz. Telefonların bataryaları bir yıl içerisinde batarya sağlığı aldığınız günkü kadar sağlıklı olmayacaktır. Batarya sağlığını korumak için telefonunuzu azaldığı zaman şarja takmak yerine şarj azaldığında şarja takarak telefonunuzu tam şarj etmelisiniz. Cep telefonunuzun şarjından verim almak istiyorsanız %30'un altına düşmeden şarja takmanızı öneririz. Cep telefonunuzun şarjını hafta da bir gün tamamen sıfırlamanız gerekmektedir. 

 

*Cep telefonunuzu su temasına maruz bırakmak telefona zarar veren alışkanlıklarımızdan birisidir. Telefonkarın su geçirmez sertifikası olsa bile belirli bir süre suyun altında tutulması içine sıvı kaçmasına neden olur. 

 

*Cep telefonlarına gelen güncellemeleri yüklememekte telefona zarar vermektedir. Telefona güncellemeler ile gelen güvenlik yamaları acil olarak görünmese de cep telefonunuzu kötü yazılımlardan ve diğer sorunlardan korur. Bu sebeple güncellemeleri aksatmadan yapmak gerekmektedir. Android kısmında cep telefonunuza yüklediğiniz uygulamalara daha dikkat etmeniz gerekmektedir. Cep telefonunuza korsan uygulama yüklememeye dikkat edin. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum