CepteTamir
IMG-BLOG
06 05 / 2019
Yazar Hasan Aras | 06.05.2019 | Akıllı Telefonlar | 0 Yorum

Uzman Tavsiyeleri ile Cihazınızın Ömrü Uzasın

Uzman tavsiyeleri eşliğinde cihazlarınızın çalışma mantığını ve onları nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmek ister misiniz?

Akıllı telefonların hayatımızı inanılmaz derecede kolaylaştırdığı ortada.

Ama maalesef onlara kötü davrandığımız gerçeği yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Biz de CepteTamir olarak sizler için bazı püf noktaları paylaşmak istedik.

Gelin şimdi akıllı telefonlarınızın kullanımıyla ilgili, paylaştığımız görselde yer alan püf noktalarına bir göz atalım. Umarız faydalı olur.

Akıllı telefonlarınız iOS veya Android işletim sistemine sahip olabilir ama bu elinizde patlamaya hazır bir bomba taşıdığınız gerçeğini değiştirmiyor.

Şimdi hayat kurtaran uzman tavsiyeleri ile devam edelim;

  1. Akıllı telefonunuzu kesinlikle 2 saatten fazla şarjda bırakmayın, geceden sabaha şarja bıraktığınız telefonunuzun batarya ömrünün daha hızlı bittiğini tecrübe etmenizi istemeyiz.
  2. Akıllı telefonunuzu gün içerisinde sürekli şarja takmayın, bu şarj entegrenizin bir süre sonra kısa devreye düşmesine sebep olacaktır.
  3. Akıllı telefonunuzda anormal bir ısınmayla karşılaşırsanız telefonunuzu hemen kapatın ve bir süre bekleyerek sonra yeniden açın.
  4. Akıllı telefonunuzla 30 dakikayı geçen sürelerde uzun telefon görüşmeleri yapmayın. Bu telefonunuzun aşırı derecede ısınmasına sebep olur ve bataryanızın şişmesine sebep olabilir.
  5. Akıllı telefonunuzun şarj süresi anormal derecede azaldığında sürekli şarj etmeyin. iPhone ve Samsung cihazlar için yerinde servis hizmeti veren CepteTamir’den cihazınızın bataryasını değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap
uFFxC
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar