En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, karanlık mod özelliğine kısmen de olsa kavuştu. WhatsApp geliştiricileri, Android Beta sürümüne bir önceki güncelleme ile kavuşmuştu. Ama bu güncellemeden sadece Beta sürümüne kayıtlı olanlar yararlanabiliyor. WhatsApp geliştiricileri, beta sürümünü bir kez daha güncellediler. Şuan da Android Beta sürümü 2.20.31'e yükseldi. Bu güncellemede karanlık mod ile ilgili yeni gelişmeler de ortaya çıktı. 

 

Karanlık mod, OLED ekran kullanıcıları için büyük bir öneme sahiptir. Çünkü telefonunuzu karanlık modda kullanmak batarya tasarrufu sağlıyor. Tüm uygulamalar karanlık moda geçiş yapmadı. Ama tüketicilerin talebinin farkında ve bu yönde de uygulamayı geliştiriyorlar. 

 

WhatsApp, karanlık modu sadece batarya tasarrufu için değil daha iyi bir görsellik için de tercih ediyor. Tek koyu modda değil farklı koyu renk seçenekleri de sunuyor. Siyah ekran yerine koyu kırmızı, mavi ya da farklı renkleri de tercih edebilirsiniz. Batarya tasarrufu benim için önemli diyorsanız koyu modda kullanmanız gerekmektedir. 

 

 

Android Beta sürüm birkaç ufak sorunlarıda düzeltti. Bunun haricinde önemli bir gelişme bulunmuyor.  

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum