Şimdi ise WhatsApp üzerinden para kazanmanın farklı bir planı olduğu açıklandı.

 

WhatsApp uygulamasını 22 milyar dolarlık bir satış ile Facebook bünyesine almıştı. Ama Facebook'un istediği gibi bir gelir elde edilmedi. 1.5 milyar kullanıcıua sahip olan WhatsApp, ilk olarak 0,99 dolar ödeyerek indirebiliyordunuz. Sonradan ise uygulama ücretsiz oldu. 

 

Facebook, WhatsApp uygulamasını satın aldığı günden bugüne, WhatsApp üzerinden para kazanmak için farklı yollar düşündü. Ama bu yolların hiçbirini kullanmadı. Geçtiğimiz aylarda WhatsApp uygulamasından reklamların yayınlanacağını sizinle paylaşmıştık. 2020 yılında WhatsApp reklamlarını bekliyorduk. Ancak Wall Street Journal'ın yakın kaynaklarına göre bu reklamları göstermesini askıya aldı. WhatsApp reklamları tamamen ipatl edilmemiş olabilir askıya alınmış olabilir. 

 

Zuckerberg, WhatsApp'tan nasıl para kazanacağını açıkladı. Şuan da Hindistan'da kullanılan WhatsApp Pay uygulamasını geliştirmeye devam edeceklerini açıkladı. WhatsApp Pay uygulaması ile para gönderimi de fotoğraf gönderimi kadar kolay olacak. WhatsApp üzerinden alışveriş yapmayıda sağlayacak bir özellik üzerine de çalışıyor. Bu özellik ise WhatsApp üzerinden kendi katologunuzu oluşturabilir ve WhatsApp Pay ile alışveriş yapabileceksiniz. Böylece yapılan her alışverişten WhatsApp komisyon alacak. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum