Xiaomi, geliştirdiği iki üstün özellikli teknoloji sayesinde Milyon Dolarlık Teknoloji Ödülünü almaya hak kazandı. Her yıl birbirinden gelişmiş üstün teknolojilerin almaya hak kazandığı Milyon Dolarlık Teknoloji Ödülünü bu yıl Xiaomi aldı. Üstelik iki önemli özellikle. 120W hızlı şarj özelliği ve MIUI 12 ile beraber sunulan gizlilik özellikleri sayesinde. 

Xiaomi'nin geçtiğimiz yıl MI 10 ailesinin en güçlü akıllı telefonu olarak tanıdığımız Mİ 10 Ultra çok büyük özellikler sunmuştu. Bu özellikler içerisinde belki de en etkileyicisi 120W gücüne sahip hızlı şarj özelliğiydi. Yüksek güç aktarım hızından dolayı 4.500 mAh kapasiteye sahip bataryayı sadece 23 dakikada şarj edebilmekteydi. Bu muhteşem özellik ise "şarjım hemen bitiyor, şarja takıp uzun süre %100 doldurmak için beklemem gerekiyor" gibi şikayetleri mazide bıraktı. Baktığımız zaman Xiomi'nin sunduğu "güvenli hızlı şarj desteği" deneyimi sunmasının karşılığını aldığını görüyoruz. 34 seviyeli bir koruma protokolüne sahip olan 120W hızlı işarj özelliği aşırı ısınmadan kaynaklı patlamalar için korkuya kapılmanızın önüne geçiyor. 

Million Dollar Technology Award ödülüne layık görülen Xiaomi'nin ödüle layık görülmesindeki ikinci önemli teknoloji ise MIUI 12’nin gizlilik özellikleriydi. Akıllı telefonlarda hepimizin yaşadığı bir korku olan verilerin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve reklam erişimlerine karşı MIUI 12.5 ultra düzeyde koruma sağlıyor. Ancak güvenliğiniz için tehlikeli olduğunu düşündüğünüz sitelerden ve işlemlerden kaçınmanızı öneririz. 

Xiaomi Mi 11 Lite'ın Tanıtımı Mart Ayında Yapılacak

Xiaomi’nin yeni devi Mi 11 Lite'ın 2021’in Mart ayında cihazın tanıtımı bekleniyor. Cihaz hakkında gelen ilk bilgiler ise 120 Hz yenileme hızına sahip olduğu, FDH+çözünürlüklü, IPS LCD ekranla piyasaya çıkarılacağı yönünde. Öte yandan telefonun Qualcomm Snapdragon 732G işlemcisinden güç aldığı bekleniyor. Cihaz, Snapdragon 732G, 2.3 GHz hızında çalıştırılan Kryo 470 çekirdeği ile ön plana çıkıyor. Grafikte ise Adreno 618 ünitesinden güç alan yeni işlemcide hızı 800 Mbps seviyesine kadar yükselebilen X15 LTE modemi mevcut.

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum