Bu yazımızda Xiaomi Mi 9 özelliklerini, fiyatını ve satış tarihiyle birlikte sunduğu ekstra özellikleri konuşacağız, yazımızın sonunda CepteKoruma paketimizin faydalarından da kısaca bahsetmiş olacağız.

 

Xiaomi bilindiği üzere son yıllarda hızlı bir yükseliş yakalayarak üstüm performanslı ve bize göre çok şık tasarımlı cihazları uygun fiyata satan bir firma olarak karşımıza çıktı.

 

Mi 9 cihazı geçen sene çıkan ve büyük rağbet gören Mi 8 serisinin devamı ve çok daha iyisi olarak tanıtıldı.

 

Mi 9 donanımsal üstünlüğünün yanı sıra kamera özellikleriyle de kullanıcıları fazlasıyla memnun eden bir cihaz.

 

Çentiği iyice küçültüp çentikli telefon tasarımını hayatımıza sokan Essential Phone modeline benzer bir çentik tasarımını benimsemiş Xiaomi.

 

İyice küçültülen çentik sayesinde %90.7 gibi çok iyi bir ekran-gövde oranı da yakalandı.

 

Çentikle beraber alt çerçevenin de neredeyse yarı yarıya inceldiğini gözlemliyoruz.

 

Arka tarafta cihazın size bakan yüzünün size göre sol üst tarafına konumlandırılan üçlü kamera da geçişli renk yapısına sahip Mi 9’a ayrı bir şıklık katıyor.

 

f/1.75 diyafram açıklığına sahip olan ana kamera ile hemen hemen her ortamda çok kaliteli fotoğraflar çekme şansına sahip olacaksınız.

 

Yardımcı arka kameralarla da fotoğraf çekmek Mi 9 ile adeta eğlenceye dönüşüyor.

 

Makro çekim alanında da inanılmaz bir başarı yakalayan Mi 9, 4 cm yakınlıktan bile çektiğiniz objeleri çok net bir şekilde gösterebiliyor.

 

3300 mAh’lik bataryası ile yoğun kullanım da bile 1 günü rahatlıkla çıkarmanız mümkün oluyor.

 

Tüm bu üstün özellikleriyle Huawei Mate 20 Pro gibi inanılmaz bir amiral gemisine yakın bir performans sergileyen Mi 9 Snapdragon 855 işlemcisiyle bir adım öne bile geçiyor.

 

Ekrana gömülü parmak izi okuyucusu ile  kullanım kolaylığı sağlayan cihaz aynı zamanda çok başarılı bir yüz tanıma teknolojisine de sahip.

 

XİAOMİ Mİ 9 TEKNİK ÖZELLİKLER

 

  • 7nm Snapdragon 855 Mobil Platform, Adreno 640 GPU
  • 6GB, 8GB, 12GB (EE) RAM / 128GB, 256GB (EE) depolama
  • 6.39 inç Full HD+ AMOLED ekran
  • 20 MP ön kamera, 48MP, f/1.75 + 12MP, f/2.2 + 16MP, f/2.2 üçlü arka kamera
  • 27W hızlı şarj destekli 3300mAh batarya
  • 4G VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC
  • Ekrana gömülü parmak izi tarayıcı, yüz tanıma

 

Tüm bu özellikleri beğendiyseniz ve cihazı satın almak istiyorsanız eğer vergiler hariç minimum 550 Dolar’ı gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

CEPTEKORUMA PAKETİ CİHAZINIZA NELER SAĞLAR

 

Telefon Kaskosu ve ceptekoruma farkı? Telefon kaskosu, kullanıcı kaynaklı arızalanmalarda, garanti kapsamında olmayan durumlarda ücretsiz akıllı telefon tamiri hizmetidir. Telefon kaskosu, telefonu çarpma, düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj, çalıntı gibi garanti kapsamına girmeyen arızalara karşı güvence altına alan hizmet paketidir. Bu hizmet aynı zamanda danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, call center gibi hizmetleri kapsamaktadır. Çarpma, düşme, sıvı teması, kısa devre, yüksek voltaj, doğal afetler, doğal afet sonucu cihaz kaybı, duman ve ise maruz kalma durumlarında…

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum